Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50

Koncept SUV má délku 4,6 m, rozvor 2,8 m a světlou výškou 230 mm. Dorazit by mohl s výkonem až 405 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50

27.4.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Koncept SUV má délku 4,6 m, rozvor 2,8 m a světlou výškou 230 mm. Dorazit by mohl s výkonem až 405 koní.

Přiznejme si na rovinu, že někdejší Infiniti EX nebylo zrovna modelem, ze kterého by se lidem podlamovala kolena. S příchodem roku 2013 došlo k přejmenování na QX50, tento krok však japonské značce nevyšel tak, jak si asi plánovala - prodeje na evropském i americkém kontinentu klesly na polovinu někdejších čísel. Náprava se ovšem rýsuje, neboť Infiniti na autosalonu v Pekingu představilo nový koncept QX Sport Inspiration.

Původně přitom nebylo jasné, za který ze stávajících modelů značky tato studie v budoucnu zaskočí. Nyní však jsou venku i některá technická data, QX Sport Inspiration měří 4,6 m na délku, 1,9 m na šířku a 1,65 m na výšku. Tím víceméně kopíruje rozměry stávajícího crossoveru QX50, což lze říci také o rozvoru 2,8 m. Pro úplnost pak jen dodáme, že světlá výška činí 230 milimetrů.

O pohonném ústrojí se značka prozatím nezmiňuje, nicméně pohled na otáčkoměr s červeným polem startujícím okolo osmi tisíc otáček naznačuje, že pod kapotou bychom mohli nalézt nový třílitrový šestiválec bi-turbo. Ten aktuálně existuje ve dvou verzích, z nichž ta slabší produkuje 305 koní a 400 Nm, ta silnější 405 koní a 475 Nm. Maximum točivého momentu je přitom pokaždé k dispozici v pásmu 1 600 až 5 200 ot./min.

U modelů Q50 a Q60 je tato pohonná jednotka pokaždé spjata se sedmistupňovým automatem a pohonem zadních kol, který lze za příplatek vyměnit za systém 4x4. Obdobnou kombinaci nejspíše dostane i příští QX50, ačkoliv v případě crossoveru možná bude čtyřkolka standardem. Mimo to nejspíše dorazí také dieselový třílitr a hybridní varianta kombinující benzinový šestiválec s elektromotorem.

Více bychom se měli dozvědět v řádu měsíců, neboť stávající Infiniti EX/QX50 přišlo na svět již v roce 2007. Ve světle dnešních životních cyklů automobilů tak již přesluhuje, pročež nástupce nejspíše dorazí do dvou let. Při pohledu na design Alfonso Albaisy můžeme jen litovat, že v České republice již nebude oficiálně k mání, jakkoli nedávný odchod značky pochopitelně nemusí být definitivní.


Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 1 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 01Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 2 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 02Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 3 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 03Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 4 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 04Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 5 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 05Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 6 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 06Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 7 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 07Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 8 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 08Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 9 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 09Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 10 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 10Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 11 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 11Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 12 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 12Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 13 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 13Infiniti QX Sport Inspiration detailně a naživo, bude to nová QX50 - 14 - Infiniti QX Sport Inspiration zive foto 14
Infiniti QX Sport Inspiration se naživo ukázalo v Pekingu, jako příští QX50 by mělo dorazit v řádu dvou let

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše