Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu

Pod minimalistickou kapotáží by asi málokdo hledal Chevrolet Corvette. Při hmotnosti 860 kg přitom Aspiron může táhnout vpřed až 1 000 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu

3.7.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pod minimalistickou kapotáží by asi málokdo hledal Chevrolet Corvette. Při hmotnosti 860 kg přitom Aspiron může táhnout vpřed až 1 000 koní.

Mnete si nevěřícně oči při pohledu na nadpis a vůz pod ním? Pak nemusíte, zrak vás nešálí. Tato okruhová zbraň totiž skutečně pochází od české značky Innotech. Ta se již delší dobu zabývá úpravami Chevroletu Corvette, což jí při vývoji novinky zvané Aspiron přišlo jen vhod. Právě na základech americké legendy byl totiž dvoumístný speciál s hmotností necelé tuny vystavěn. Jeho pohon si přitom zákazník může zvolit dle svých schopností i stavu peněženky - nic jiného než osmiválec původem od General Motors ale v nabídce není.

Základem portfolia tedy bude Aspiron R500, který bude vystavěn okolo 6,2litrového motoru V8 ze standardní Corvette. Jeho 500 koní vás přitom bez daně vyjde na 2 964 000 Kč. O stupínek výše již stojí verze RS 700, která pod kapotou používá osmiválec LS7 naladěný již dle názvu na 700 koní. Ta vás přitom bude stát 3,56 milionu korun, zatímco za dalších 260 000 Kč již můžete přepřáhnout na model RSC 750 s motorem LSA z Cadillacu CTS-V o výkonu 750 koní.

Zbytek nabídky již využívá 6,2litrovou pohonnou jednotku LS9 z Corvette ZR1, který je k mání ve třech výkonnostních verzích. Jejich síla je stejně jako u zbytku portfolia patrná z názvů, přičemž verze RSC 800 ke svému pohonu využívá běžné palivo. Model RSR 900 však již k produkci svého výkonu 900 koní potřebuje závodní benzín a do Innotechu Aspiron RRR 1000 již musíte tankovat etanolový mix E85.

Jízdní dynamika bohužel známa není, jasnou představu nám o ní ale může udělat hmotnost. Podle zvolené motorizace se totiž pohybuje v rozmezí 760 až 860 kg, díky čemuž základní model nabízí přes šest set koní na tunu a vrcholná verze RRR dokonce 1 163 koní na tunu. Tedy mnohem více než takové Bugatti Veyron Super Sport.

O bezpečné zastavení české okruhové placky se přitom dle zvoleného modelu starají šesti- až osmipístkové brzdy s 355 až 380milimetrovými kotouči. Samozřejmostí jsou závodní destičky, přičemž za příplatek můžete přímo z kokpitu kontrolovat rozložení brzdné síly. Z osmnáctipalcových kol lze vybírat mezi litým a kovaným provedením, volitelné je i obutí.

Vyjma toho vůz připomínající svým vzhledem Caparo T1 nebo Hulme CanAm dostal ještě palivovou nádrž uloženou ve středu trubkového rámu nebo stavitelné tlumiče. Ve svém kokpitu pak nabízí šestistupňovou manuální převodovku Ricardo, karbonové skořepiny schválené FIA, šestibodové závodní pásy nebo stavitelné pedály.

Dále lze pak 4,85 metru dlouhý, 2,05 metru široký a 1,1 metru vysoký Aspiron oháknout do jakékoliv barvy karoserie, stejně tak ale Innotech nabízí další individualizaci. V budoucnu bychom se pak měli dočkat i limitovaných sérií, přičemž velmi brzy má být pod kapotou nabídnut i zcela nový osmiválec LT1 ze současné Corvette.


Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu - 1 - Innotech Aspiron 01Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu - 2 - Innotech Aspiron 02Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu - 3 - Innotech Aspiron 03Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu - 4 - Innotech Aspiron 04Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu - 5 - Innotech Aspiron 05Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu - 6 - Innotech Aspiron 06Innotech Aspiron 2014: česká okruhová bestie nabídne přes tisíc koní na tunu - 7 - Innotech Aspiron 07
Innotech Aspiron je novou českou okruhovou zbraní. Ta vychází z Chevroletu Corvette, přičemž pod kapotou nabízí selekci motorů GM. Výkon může činit až 1 000 koní

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.