Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback

Nezvykle mnoho materiálů uniká Škodě ještě před premiérou nové generace jejího bestselleru. Po předčasném odhalení kombíku je venku i liftback a celý interiér ve verzi s manuální i automatickou převodovkou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback

6.11.2019 | Petr Prokopec

Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nezvykle mnoho materiálů uniká Škodě ještě před premiérou nové generace jejího bestselleru. Po předčasném odhalení kombíku je venku i liftback a celý interiér ve verzi s manuální i automatickou převodovkou.

O ohni se odjakživa říká, že je dobrý sluha, ale zlý pán. Totéž lze říci o internetu, zvláště pokud zůstaneme v automobilovém světě. Když digitální média začala vystrkovat růžky, výrobci je vítali s otevřenou náručí, neboť rázem měli možnost poměrně levně a častěji oslovovat zákazníky. Kampaň založenou na jedničkách a nulách místo papíru a tiskařiny navíc mohli snadněji měnit a uzpůsobovat možným výkyvům ve vkusu publika. Jinými slovy, internet své pány v tomto ohledu poslouchal na slovo. Či spíše bychom měli říci, že je měl poslouchat na slovo.

Jenže černá nikdy nepřichází bez bílé. Kde jsou tedy nemalá pozitiva, skrývají se i nemalá negativa. Stejně jako tedy stačí velmi málo, a vy snadno, rychle a levně oslovíte celý svět, tak stačí velmi málo k tomu, aby se veškerá vaše pečlivě budovaná strategie rozsypala jako domeček z karet. Na jeho trosky momentálně koukají především v Mladé Boleslavi, kde bylo již před mnoha měsíci naplánováno, že veřejnost uvidí novou Škodu Octavia až příští týden v pondělí 11. listopadu.

Jak ale nejspíše v tuto chvíli tušíte, dalších pět dní na novinku již čekat nemusíte. Po včerejším úniku venkovní vizáže kombíku zde dnes máme snímky liftbacku, který má dorazit až za pár měsíců. Navíc se konečně můžeme podívat do kabiny. Ta se odhaluje v plné nahotě bez sebemenšího maskování, jakkoliv je zjevné, že jde o vozy z předprodukční série. Najdeme tu tedy jistě ještě pár detailů, které se do showroomů nedostanou.

Otázkou je třeba ztvárnění středových výdechů klimatizace, které vypadají poněkud lacině. Též usazení startovacího tlačítka na místo původní zdířky pro klíče, kdy sloupek řízení má dokonce původní vybrání, nedělá moc dobrý dojem. Naopak volant ve stylu Mercedesu s pouze dvěma rameny místo klasičtějších třech se zdá být dobrým nápadem, ten už dle avíz samotné Škody jiný nebude.

Nová Octavia celkově působí uvnitř hodnotnějším dojmem než dosavadní generace, které rázem vypadají o dost utilitárněji. Čtvrtá generace však díky již zmiňovanému volantu i digitálnímu přístrojovému štítu a volně stojícímu středovému displeji vypadá jako auto, se kterým byste klidně mohli vyrazit na vídeňský ples v opeře.

Vedle interiéru můžeme novou Octavii vůbec poprvé spatřit ve verzi liftback, která by se měla oficiálně odhalit později než kombík. Má se jednat o měsíce, takže v tomto případě by šlo skutečně o hodně předčasné odhalení. Snímky liftbacku tedy nejsou nejkvalitnější, finální podobu ale dávají více než tušit.

Další podrobnosti si řekneme během několika málo dní, přičemž bychom se vůbec nedivili, kdyby ještě před oficiální premiérou na jeden či dva úniky došlo. To by byla opravdu výrazná změna oproti minulosti, kdy si Škoda každou novinku chránila jako oko v hlavě a do debutu nás zásobovala zmínkami především ona a nikoliv špionážní fotografové. Letos je tomu ale jinak, a paradoxně se tak děje u tak stěžejního vozu, jakým je právě nová Octavia.


Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 1 - Skoda Octavia IV 2020 unik interier 01Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 2 - Skoda Octavia IV 2020 unik interier 02Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 3 - Skoda Octavia IV 2020 unik interier 02aInteriér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 4 - Skoda Octavia IV 2020 unik interier 03Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 5 - Skoda Octavia IV 2020 unik interier 03aInteriér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 6 - Skoda Octavia IV 2020 unik interier 04Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 7 - Skoda Octavia IV 2020 unik interier 04aInteriér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 8 - Skoda Octavia IV 2020 unik interier 04b
Na slavnostní odhalení interiéru nové Škody Octavia již nemusíme čekat do pondělí, stejně jako evidentně není tajemstvím ani liftback

Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 9 - Skoda Octavia IV 2020 unik komplet PerexInteriér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 10 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 01Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 11 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 02Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 12 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 03Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 13 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 04Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 14 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 05Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 15 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 06Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 16 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 07Interiér nové Škody Octavia plně odhalen únikem, bez maskování nafotili i liftback - 17 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 08
O odhalení kombíku zvenčí se v případě detailů postarala sama Škoda

Zdroj: Škoda News@Twitter

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše