Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte

Vrcholná verze modelu Grand Cherokee unikla automobilce před newyorskou premiérou. Kompresorem dopovaný osmiválec pod její kapotou ale není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte

18.3.2016 | Adam Šrámek | 2 příspěvky

Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vrcholná verze modelu Grand Cherokee unikla automobilce před newyorskou premiérou. Kompresorem dopovaný osmiválec pod její kapotou ale není.

Jako každý rok, i letos automobilka Jeep chystá pro akci Easter Jeep Safari konané v poušti Moab řadu specialitek. Tento rok bude jistě výjimečný, neboť kromě 50. jubilea bude okořeněn modelem Wrangler Trailcat, bláznivým off-roadem poháněným 6,2litrovým osmiválcem Hellcat, kterému asistuje při práci kompresor. Bestiální motor svých 716 koní a 885 Nm pošle na všechna kola.

K této splašené verzi s až absurdními parametry se nevracíme náhodou, neboť stejnou jednotku nám ambiciózní Ital Marchionne slíbil v Detroitu také pro Grand Cherokee se stejným motorem. Po nedávném avízu něčeho výjimečného pro autosalon v New Yorku jsme tak trochu doufali, že půjde právě o „Velkého Indiána” s Hellcatem. Jenže nejde. Nyní si prohlížíme první snímky nového vrcholného modelu s označením Trailhawk, avšak ty na ďábelskou motorizaci nepoukazují. Tento model se na autosalon v New Yorku startující již příští středu podívá „pouze” coby nejvyšší výbavový stupeň s několika pohonnými jednotkami - jako je tomu například v menším Renegade. V tu pekelnou můžeme jen dále doufat.

Zatím se tak musíme spokojit s odhalením vnějších lákadel. Označení Trailhawk bude v praxi znamenat o něco svalnatější vzhled poukazující na větší odvahu k jízdě po nezpevněném povrchu než u běžných verzí. Vycítit ji lze zejména ze zvýšené světlé výšky a off-roadových pneumatik Goodyear nazutých na pětipaprskových kolech, černé (například nejvyšší část kapoty) a červené (tažná oka v masce) detaily jsou jen nezbytným zpestřením. Totéž ostatně platí pro interiér prošívaný na řadě míst červenou kontrastní nití.

Více se ale říci nedá, neboť snímky novinky podle dostupných zdrojů opravdu unikly náhodou a jen na chvíli. Příští týden, kdy se novinka modelového roku 2017 ukáže za oceánem oficiálně, jistě budeme vědět více. Zatím se musíme spokojit s dřívějším tvrzením, že v případě nejvýkonnější verze může být Grand Cherokee Trackhawk díky širokému použití hliníku údajně až o 225 kilogramů lehčí.

V případě zástavby Hellcatu by více než 700 koní spolu s trakcí všech kol znamenalo bez debat zisk titulu nejrychlejšího produkčního SUV s brutálním zrychlením; některé zdroje hovoří o času na 60 mph (96,6 km/h) 2,7 sekundy, jiné udávají poněkud reálnější číslo 3,5 sekundy. Dosavadní vrchol v podobě SRT8 by tak rázem byl postaven do role relativně pomalé hračky. Jakmile se dozvíme nové informace, budeme vám je hned servírovat.


Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte - 1 - Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2017 prvni oficialni sada 01Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte - 2 - Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2017 prvni oficialni sada 02Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte - 3 - Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2017 prvni oficialni sada 03Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte - 4 - Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2017 prvni oficialni sada 04Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte - 5 - Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2017 prvni oficialni sada 05Jeep Grand Cherokee Trailhawk: unikly první fotky, na V8 Hellcat zatím zapomeňte - 6 - Jeep Grand Cherokee Trailhawk 2017 prvni oficialni sada 06
Jeep Grand Cherokee Trailhawk s kompresorem dopovaným osmiválcem Hemi je sice slíbený, ale na fotografiích zatím vidíme některou ze slabších verzí. Hellcat bychom měli přivítat už příští týden na newyorské autoshow.

Zdroj: Jalopnik

Adam Šrámek

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše