Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini

Dalo se očekávat, že toto odhalení Pekingu nedožije. Takto vypadá koncept SUV Lamborghini, jmenuje se kupodivu opravdu Urus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini

20.4.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dalo se očekávat, že toto odhalení Pekingu nedožije. Takto vypadá koncept SUV Lamborghini, jmenuje se kupodivu opravdu Urus.

Tip: O SUV Lamborghini nyní už víme prakticky vše. Přečtěte si i náš další článek pojednávající o technice a dalších záměrech Lamborghini s tímto konceptem.


Teprve včera večer jsme vám nabídli oficiální potvrzení pondělní premiéry nového SUV Lamborghini a hned dnes vám ho můžeme i ukázat. Italská automobilka totiž neudržela pod pokličkou první fotky zřejmě nejočekávanější novinky pekingského autosalonu a ty se dostaly do éteru celé tři dny před oficiálním odhalením.

Oficiální informace zatím nejsou k dispozici, a tak vám k těmto snímkům můžeme sdělit zatím jen tolik, že vůz vypadá právě tak, jak naznačovaly dřívější informace od těch, kteří jej údajně spatřili. Příď je tedy hodně podobná Aventadoru, profil pak připomene rozličná SUV-kupé definovaná BMW X6 a snad jen zadní partie dávají znát, že tento vůz je něčím úplně jiným, než co jsme měli možnost na autech s rozzuřeným býkem ve znaku (a nejen s ním) v posledních letech vídat.

K dispozici jsou i první pohledy do interiéru, které opět potvrzují dříve naznačované - palubní deska částečně z Aventadoru, sedadla jak z konceptu Sesto Elemento a k tomu trochu stylových záležitostí, které dávají jasně najevo, že i Urus je stále jen konceptem.

Když už konečně padlo také jméno vozu, je třeba říci, že právě to je poněkud překvapivé. Včera o něm jako o hotové věci hovořila čínská média, moc velkou pravděpodobnost jsme ale skutečnému použití tohoto jména nepřikládali - už dříve se totiž mělo objevit na sedanech i kupé značky. Nakonec ale, jak vidíte sami, po něm Lamborghini skutečně sáhlo.

Otázky nyní obestírají hlavně techniku vozu, i když i o té se mocně spekuluje. Pod kapotou by se prý měl objevit desetiválec z Gallarda naladěný na výkon okolo 600 koní. Pohon všech kol je samozřejmostí a převodovku vidíte (nebo spíše nevidíte...) sami, ta je pochopitelně automatická.

Na podrobnější specifikace si musíme počkat, dlouhé čekání to ale tak či onak nebude.


Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini - 1 - Lamborghini Urus unik 01Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini - 2 - Lamborghini Urus unik 02Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini - 3 - Lamborghini Urus unik 03Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini - 4 - Lamborghini Urus unik 04Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini - 5 - Lamborghini Urus unik 05Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini - 6 - Lamborghini Urus unik 06Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini - 7 - Lamborghini Urus unik 07Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini - 8 - Lamborghini Urus unik 08
Toto je Lamborghini Urus, vzhled ani jméno už nejsou tajemstvím

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.