Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke

(+ živé foto) O pohonu toho Lexusu nevíme zhola nic. Při pohledu na ostře řezané rysy to ale asi není důležité, produkční verze beztak „vyměkne”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke

4.9.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) O pohonu toho Lexusu nevíme zhola nic. Při pohledu na ostře řezané rysy to ale asi není důležité, produkční verze beztak „vyměkne”.

O nové čelní masce japonské automobilky si můžete myslet, co chcete. Jisté ovšem je, že s výjimkou Lexusu RX prakticky žádnému modelu nějak extra neslušela. Novému konceptu NF-NX, který si odbude premiéru na autosalonu ve Frankfurtu, ale sedne jako pozadí na hrnec. Můžeme si tak jen naivně přát, aby značka během přechodu na sériovou verzi nesáhla po větších kompromisech a prémiovou konkurenci Nissanu Juke uvedla na trh tak, jak ji vidíte na fotkách.

Z předchozích řádků jste už jste jistě pochopili, že konceptem Lexusu pro letošní IAA je kompaktní crossover a nikoli další evoluce studie kupé RC, jak jsme se původně domnívali. Automobilka sice rozměry vozu nezveřejnila a z pouhých fotografií si člověk nikdy nemůže být jist skutečnou velikostí, soudě podle obsahu tiskové zprávy se ale opravdu jedná o malý model, který by si krom již skloňovaného Juku mohl velikostně tykat třeba i Peugeotem 2008. Vyloučit ale nelze ani to, že zamíří o třídu výše a vytáhne své zbraně proti Audi Q3, nebo může též vyrazit vlastní cestou a zařadit se kamsi mezi ně, podobně jako BMW X1. Ostatně konceptem vlastní X1 už Lexus dříve vyhrožoval a tohle by mohl být on.

Vyjma vzhledu, který je vyveden v metalíze Brushed Metal Silver, ovšem o novince příliš informací nemáme. Lexus jen uvedl, že pod kapotou se skrývá hybridní ústrojí uzpůsobené přímo tomuto crossoveru, detaily ale zřejmě odhalí až v hesenské metropoli. O trochu více víme o čelních světlometech, které separují diody pro denní svícení. Ty ovšem stále najdeme zasazené do nárazníku, zatímco světla osvětlující zatáčky již zdobí přední blatníky.

Vnitřní architektura Lexusu NF-NX se pak zaměřuje na řidiče. Vyvedena je v černo-oranžové kombinaci, s níž kontrastuje modré podsvícení všech displejů. Vyjma toho pak koncept dostal modernizované ovládání počítačové myši zvané Remote Touch Inteface. Tím ale stávající informace opravdu končí, příval dalších dorazí během premiéry 10. září.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Frankfurtu


Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 1 - Lexus LF-NX zive 01Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 2 - Lexus LF-NX zive 02Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 3 - Lexus LF-NX zive 03Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 4 - Lexus LF-NX zive 04Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 5 - Lexus LF-NX zive 05Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 6 - Lexus LF-NX zive 06Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 7 - Lexus LF-NX zive 07Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 8 - Lexus LF-NX zive 08Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 9 - Lexus LF-NX zive 09Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 10 - Lexus LF-NX zive 10Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 11 - Lexus LF-NX zive 11Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 12 - Lexus LF-NX zive 12Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 13 - Lexus LF-NX zive 13Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 14 - Lexus LF-NX zive 14
Naživo působí Lexus LF-NX ještě zběsileji než na oficiální fotogalerii

Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 15 - Lexus NF-NX concept 01Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 16 - Lexus NF-NX concept 02Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 17 - Lexus NF-NX concept 03Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 18 - Lexus NF-NX concept 04Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 19 - Lexus NF-NX concept 05Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 20 - Lexus NF-NX concept 06Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 21 - Lexus NF-NX concept 07Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 22 - Lexus NF-NX concept 08Lexus NF-NX: koncept malého crossoveru předznamenává „prémiový” Juke - 23 - Lexus NF-NX concept 09
Koncepční Lexus NF-NX se při zdi nedržel, trochu se ale obáváme, že cestou do sériové výroby trochu se poněkud zklidní...

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.