Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mercedes S Coupe je oficiálně tu, jen s V8 a 47 krystaly Swarovski
11.2.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ živé foto, videa) Nové kupé se chce postavit i Bentley, proto bude k mání jen s vrcholnými motory. Dostane i podvozek schopný „proti-náklonů“.
Po víkendovém, dalo by se říci polooficiálním odhalení nového Mercedesu S Coupé tu máme nejnovějšího zástupce třícípé hvězdy v plné parádě. Tedy alespoň virtuálně. Naživo se totiž kupé představí za čtyři týdny v Ženevě, samotný prodej by pak měl být odstartován někdy v druhé půli letošního roku. Nástupce modelu CL si přitom neklade žádné malé cíle, neboť postavit se hodlá také Bentley Continental GT.
Toto sebevědomí má svůj základ hlavně v nabídce pohonných jednotek. Kupé s interním kódovým označením C117 totiž bude zpočátku k dispozici jen jako verze S 500 Coupé s 4,6litrovým osmiválcem twin-turbo. Jeho výkon 455 koní a točivý moment 700 Nm by totiž měl stačit na akceleraci z klidu na stovku za méně než pět sekund, zatímco nejvyšší rychlost naroste na 250 km/h.
Mercedes přitom dává zákazníkům na výběr, zda sáhnou po standardním pohonu zadních kol nebo si připlatí za systém 4Matic. Ten je již součástí výbavy modelu S 63 AMG Coupé, který by s 5,5litrovým přeplňovaným osmiválcem měl dorazit v závěru března na newyorskou motor show. Toto kupé by přitom mělo produkovat stejných 585 koní jako sedan z Affalterbachu.
Vyjma této verze by následně měl dorazit také model S 600 Coupé, který pro změnu převezme nedávno představený šestilitrový dvanáctiválec. Momentálně je ovšem sporné, zda jej automobilka nabídne pouze s pohonem zadní nápravy či rovněž se systémem 4Matic. U dalšího plánovaného provedení S 65 AMG ovšem již tuto záhadu řešit nemusíme, zde bude pohon všech kol znovu standardem.
Mimo to se máme dočkat ještě další motorizace, nic konkrétního ovšem třícípá hvězda nezveřejnila. Z motorového prostoru tak můžeme zamířit k podvozku, který může být na přání vybaven systémem Magic Ride Control. Ten používá digitální kamery za čelním oknem k rekognoskování vozovky před vozem, díky čemuž se tlumiče stihnou přednastavit, a přispívají tak k většímu komfortu.
Tuto technologii sice již znáte ze sedanu, v případě kupé ovšem dostala jistou nadstavbu - funkci odklonu tlumičů. Ta dokáže na základě výstupu kamery dopředu určit typ zatáčky a v rychlostech od 30 do 180 km/h individuálně pozměnit sklon základny každého tlumiče až o 2,5 stupně. Díky tomu by cestující měli být vystaveni minimálním účinkům bočního přetížení.
Není to ovšem jediná finesa, které se novému kupé dostalo. Již ve standardu totiž můžete počítat s panoramatickou střechou s prosklenou plochou o velikosti 1,32 m2. Nechybí pak ani head-up-displej s rozlišením 480 x 240 pixelů, který řidiči promítá informace o rychlosti a rychlostních limitech či pokyny navigace do zorného pole měřícího 21 x 7 centimetrů.
Dále nechybí výfuk s variabilní škrticí klapkou, která v režimu S přidává na hutnosti zvuku nebo celá plejáda bezpečnostních systémů. Za příplatek pak můžete sáhnout třeba po audio systému Burmester nebo čelních světlometech dekorovaných 47 krystaly Swarovski. Sedmnáct z nich je přitom užito na denní svícení, zbytek pak pro potkávací a dálková světla.
Na stránku cenovou je momentálně ještě příliš brzo, prvotní informace ovšem hovoří o částce pohybující se nad třemi miliony korun. V úvodu zmiňované Bentley Continental GT by tak skutečně mohlo mít problém...
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.








Bílá barva Mercedesu S Coupe opravdu sluší, zvláště v kombinaci s paketem AMG


























































Mercedes-Benz S Coupe bude zpočátku k mání pouze s 4,6litrovým osmiválcem o výkonu 455 koní. Později ovšem dorazí i verze AMG
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Elektrické BMW M3 dostane umělý zvuk motoru, jaký spalovací M3 nikdy neměla, je to směšné a trapné
včera
„Bugatti pro chudé” ve sprintu ukázalo svou pravou tvář, vytřelo podlahu i s upraveným 1200koňovým Ferrari
včera
Peugeot ohromil reklamou plnou koček. A vyhrál si s ní. Jenže málokdo si pamatuje, co vlastně propaguje
21.1.2026
Nejnovější články
Jeden z největších propadáků moderních aut skončil po pouhých dvou letech na trhu. Možná jste si ani nevšimli, že se prodává
včera
„Žádná přirozená poptávka po elektromobilech neexistuje,” říká nový šéf Stellantisu a varuje před tím, do čeho se Evropa žene
včera
Elektrické BMW M3 dostane umělý zvuk motoru, jaký spalovací M3 nikdy neměla, je to směšné a trapné
včera
Jeremy Clarkson strhal levný velký čínský kombík pro Evropu. Po 20 km s ním skončil, je to prý lepidlo na tapety se stěrači
včera
Přepište dějiny, motory V8 se vrací. Automobilka jich letos musí vyrobit třikrát víc než loni, poptávka je obrovská
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 01.23. 21:56 - Brus
- BMW Divize 01.23. 15:47 - pavproch
- VZKAZY 01.23. 14:43 - pavproch
- Pomoc s pragmatickým výběrem auta - dvoudotaz :) 01.22. 23:56 - littleon
- Zbraňový koutek 01.22. 20:32 - řidičBOB
- Elektromobily a vse kolem nich 01.22. 16:09 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 01.22. 13:29 - Brus
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 01.22. 13:10 - řidičBOB
