MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii

Čínský SAIC odstartuje 26. března na domácím trhu prodej nového modelu MG5. Evropská premiéra připadla na dnešek, ale jen virtuální.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii

8.3.2012 | Miro Mihálik | 3 příspěvky

MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čínský SAIC odstartuje 26. března na domácím trhu prodej nového modelu MG5. Evropská premiéra připadla na dnešek, ale jen virtuální.

Říše středu se učí stavět auta šitá na míru evropskému zákazníkovi. Anebo to už (s s použitím prostředků, které světí jen účel) dokázala? Pohled na nový pětidveřový hatchback MG5 o velikosti minimálně Golfu neuráží a kdyby se zítra objevil na našich silnicích, patrně by nějaký počet zákazníků dokázal oslovit.

Státem vlastněná firma SAIC alias Shanghai Automotive Industry Corporation vsadila na velmi jednoduché tvary bez chromovaných ozdůbek a stylistických výstřelků a navíc může říci, že na rozdíl od spousty dalších čínských firem nekopíruje design. Pětka vypadá svébytně a vedle Astry nebo Focusu by se patrně neztratila.

Čínský zástupce nižší střední třídy je po stránce technického základu to samé co malý sedan Roewe 350 a v modelové hierarchii se zařadí mezi typy MG3 a MG6. Pohyb vozu určeného pro čínskou klientelu zajišťuje zážehový čtyřválec o objemu 1,5 litru. Dosahuje nejvyšší výkon 109 koní, točivý moment 135 newtonmetrů a na kola přední nápravy se vše přenáší skrze pětistupňovou manuální převodovku anebo čtyřstupňový automat.

Evropští řidiči dostanou kromě uvedeného benzínového motoru ještě 1,5 turbo, zřejmě i nějakou menší jednotku a diesel neznámého původu i konstrukce. Výkony by se měly pohybovat maximálně do 164 koní.

SAIC má pochopitelně zájem oslovit celou Evropu, ale momentálně má díky bývalým dealerům MG Rover zastoupení pouze ve Velké Británii, kde se MG5 s jinak naladěným „evropským“ podvozkem objeví během 18 měsíců. Že nechce být teď už čínské MG pouze levným příbuzným, dokazuje snaha o vytvoření luxusní kabiny - na přání bude možné objednat kožené čalounění, automatickou klimatizaci, multimediální systém s dotykovou obrazovkou nebo ovládání audia a tempomatu na volantu.


MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 1 - MG5 oficialni 01MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 2 - MG5 oficialni 02MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 3 - MG5 oficialni 03MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 4 - MG5 oficialni 04
SAIC vážně uvažuje o nasazení MG5 v celé Evropě, nemá k tomu ale zatím ty správné podmínky. Patřičně oslnivé oficiální fotky ale už ano.

MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 5 - MG5 00MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 6 - MG5 01MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 7 - MG5 02MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 8 - MG5 03MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 9 - MG5 04MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 10 - MG5 05MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 11 - MG5 06MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 12 - MG5 07MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 13 - MG5 08MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 14 - MG5 09MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 15 - MG5 10MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 16 - MG5 11MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 17 - MG5 12MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 18 - MG5 13MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 19 - MG5 14MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 20 - MG5 15MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 21 - MG5 16MG5 oficiálně: útok na Golf a spol. bude veden skrze Británii - 22 - MG5 17
Starší, někdy údajně „špionážní” snímky z Číny odhalily vzhled nového MG5 prakticky zcela

Zdroje: SAIC, Autohome China

Miro Mihálik

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.