Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň

Tahle auta mohou působit trochu jako z nouze ctnost, práci ale zastanou a na své schopnosti jsou velmi levné. Rusové používají jako základ pro jejich stavbu morálně zastaralá auta, právě díky tomu ale stojí tak málo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň

15.9.2020 | Mirek Mazal

Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň

/

Foto: Lux Form

Tahle auta mohou působit trochu jako z nouze ctnost, práci ale zastanou a na své schopnosti jsou velmi levné. Rusové používají jako základ pro jejich stavbu morálně zastaralá auta, právě díky tomu ale stojí tak málo.

Ruská vynalézavost pramení už z historie této země, během níž byl nedostatek kde čeho pravidelné řešen chytrou improvizací. Známe to i my či naši rodiče, protože to za minulého režimu to u nás nevypadalo jinak. Na trhu chybělo mnoho praktických produktů, které si pak kutilové vyráběli z často opatřených dílů. V garážích tak vznikaly kuriózní sekačky, vrtačky, soustruhy, motorové pily či dokonce užitkové automobily.

Jako Češi jsme se dočkali uvolnění politického systému a relativně rychlého ekonomického růstu, v Rusku nejprve za Jelcina a později za Putina a Medveděva zase tak dobře nebylo a není, a tak průměrná životní úroveň v nám kdysi nadřízené zemi je dnes o hodně horší než u nás. Tento stav vede mimo jiné k upřednostňování místní produkce a omezování přívalu moderní techniky ze Západu, A ve svém důsledku také k výrobě svérázných užitkových vozidel z dávno překonaných modelů Lada Granta.

Stále jeden z nejprodávanějších modelů ruské automobilky AvtoVAZ za moderní konkurencí zaostává, přesto hojně vyplňuje ruské cesty, z platu průměrného Rusa nakonec nelze pomýšlet na mnoho kvalitnějších čili dražších aut. Zastaralý kompakt vzešel ze spolupráce s Renaultem a teď jeho základy slouží k dalším odvozeným autům.

Rusové chtěli nabídnout levné velké dodávky, a tak jednoduše použili platformu Granty včetně kabiny a vyztuženou zadní část osadili valníkem, skříňovou nástavbou, nebo krytou plošinou. Dostupnému sedanu zůstala místa řidiče a spolujezdce, za nimiž navazuje praktická sekce pro dělníky či zásobovače. Polorámová struktura byla zesílena i s pružinami, aby úložný prostor uvezl až 720 kilogramů nákladu.

Externí firma Lux Form staví uzavřené nástavby ze skleněných vláken, její nabídka startuje na obyčejné dodávce pro převoz čehokoli od 1 milionu rublů (cca 300 tisíc Kč), zahrnuje také konfiguraci vhodnou chladicí verzi pro převoz mražených výrobků za cenu od 1,2 milionu rublů (asi 360 tisíc Kč). Pro pouliční prodej lze pak zvolit typ s kuchyní a výklopným pultem stojící od 1,19 milionu rublů (356 tisíc Kč). To jsou opravdu velmi nízké ceny, tak levně nikdo nic srovnatelného nenabízí.

Nejpropracovanější obytná Granta stojí více v závislosti na výbavě dvoumístného karavanu. Rusové u kempovací Lady dokázali na malém prostoru asi 6metrů krychlových sestavit dostačující garsonku doplněnou o plnohodnotný kuchyňský kout, malou obývací sekci, koupelnu s toaletou a ložnici. Architekti si poradili také se zabudováním elektroinstalace všech baterií, topení a vodovodních čerpadel, na poměry ruského bydlení si Lada vozí dost nadstandardní hotelový pokoj.


Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 1 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 01Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 2 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 02Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 3 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 03Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 4 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 04
Z Lady Granta Rusové staví užitkové auto do města... Foto: Lux Form

Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 5 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 05Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 6 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 06Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 7 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 07Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 8 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 08Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 9 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 09Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 10 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 10Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 11 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 11
...mrazící zásobovací model... Foto: Lux Form

Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 12 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 13Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 13 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 14Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 14 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 15Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 15 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 16Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 16 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 17Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 17 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 18Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 18 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 19Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 19 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 20Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 20 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 21
...mobilní prodejnu... Foto: Lux Form

Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 21 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 22Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 22 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 23Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 23 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 24Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 24 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 25Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 25 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 26Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 26 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 27Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 27 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 28Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 28 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 29Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 29 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 30Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 30 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 31Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 31 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 32Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 32 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 33Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 33 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 34Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 34 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 35Nejlevnější velké dodávky staví Rusové, lacino poslouží i jako karavan nebo kuchyň - 35 - Lada Granta nastavby z Ruska lepsi 36
...nebo překvapivě praktický karavan. Foto: Lux Form

Zdroj: Lux Form

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše