Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky

Pomalu jsme mu strojili pohřeb, on ho ale zjevně ještě čeká dlouhý život. Daleko nejlevnější auto v Evropě, které dokáže převézt tolik nákladu a klidně i sedm cestujících, zůstává místo Dacie Logan MCV ve výrobě jako Lada Largus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky

4.2.2021 | Petr Miler

Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky

/

Foto: AvtoVAZ

Pomalu jsme mu strojili pohřeb, on ho ale zjevně ještě čeká dlouhý život. Daleko nejlevnější auto v Evropě, které dokáže převézt tolik nákladu a klidně i sedm cestujících, zůstává místo Dacie Logan MCV ve výrobě jako Lada Largus.

Loni se s Evropou rozloučila Dacia Logan MCV, nejlevnější velký kombík kontinentu. Ta již zmizela z výrobního programu rumunské značky a vrátit už se do něj nikdy nemá, třebaže samotný Logan nástupce dostal a dá se koupit i u nás. Nová generace má být totiž k mání jen jako sedan a těm, kterým by takové auto v nabídce Dacie chybělo, nabídne Rumuni nový Renault Express s vlastním logem.

Vypadalo to, že s Loganem MCV je amen, on ale bude žít dál, a to ještě minimálně několik let. Navíc se nejedná o jeho druhou generaci, nýbrž o tu první, která byla skutečným rekordmanem svého druhu. Oproti sedanu u ní rozvor narostl o 275 milimetrů na 2 905 mm, což je větší porce, než jakou má k dispozici třeba taková Škoda Kodiaq. Vlastně tak nepřekvapí, že i rumunské kombi zvládalo odvézt pět či sedm pasažérů. A při sklopených sedadlech pobralo rekordních 2 350 litrů.

Právě toto provedení teď už definitivně žije dál, a to v podobě ruské Lady Largus, která není ničím jiným než přeznačkovaným Loganem. Leckdo si mohl myslet, že skončí též, Lada ale dnes zveřejnila záběry prvního vyrobeného exempláře modernizované verze, k níž přidala první pohled do interiéru a další zajímavé informace.

Facelift je to opravdu zásadní, neboť když se tento model v roce 2012 objevil vůbec poprvé, od originálu jej odlišovaly pouze detaily, nejvíce pak loga jiné značky. Nyní vůz více zapadá do nabídky značky - dočkal se nových světlometů, nárazníku, mřížky chladiče i jiné kapoty a dokonce odlišných blatníků. Vše je pak prostoupeno motivem „X“, ve kterém jsou stylizovány nejen Vesta a X-Ray, ale odnedávna i Granta.

V interiéru vrcholné varianty Cross vidíme novou palubní i přístrojovou desku, výstup informačně-zábavního systému, výplně dveří i sedadla. Většina viditelného zjevně pochází z Dacie Duster, zatímco některé exteriérové díly známe z jiných Lad. Rusové tak na stárnoucí platformu B0 navěsili modernější komponenty, jak jen mohli. Zbytek techniky ale nechali bez povšimnutí - pohon tedy nadále obstarává atmosférická jedna-šestka ve dvou verzích. Ceny zatím zveřejněny nebyly.


Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 1 - Dacia Logan MCV dal jako Lada Largus 2021 02Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 2 - Dacia Logan MCV dal jako Lada Largus 2021 dalsi 01Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 3 - Dacia Logan MCV dal jako Lada Largus 2021 nove 01Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 4 - Dacia Logan MCV dal jako Lada Largus 2021 nove 02Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 5 - Dacia Logan MCV dal jako Lada Largus 2021 nove 03
Starší i novější oficiální záběry faceliftovaného provedení dosvědčují, ze Dacia Logan MCV bude žít dál jako inovovaná Lada Largus pro rok 2021. Nyní si ji můžeme konečně prohlédnout i zevnitř. Foto: AvtoVAZ

Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 6 - Lada Largus 2012 nova sada 01Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 7 - Lada Largus 2012 nova sada 02Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 8 - Lada Largus 2012 nova sada 03Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 9 - Lada Largus 2012 nova sada 04Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 10 - Lada Largus 2012 nova sada 05Nejlevnější velký kombík Evropy se vrátil do výroby, ukázal všechny svoje novinky - 11 - Lada Largus 2012 nova sada 06
Pro srovnání dosavadní Lada Largus, která se od původního Loganu MCV lišila v podstatě jen logy. Čerstvý facelift z ní udělal o dost svébytnější auto. Foto: AvtoVAZ

Zdroj: AvtoVAZ

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše