Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu

Úspěch šestičlenné třídy S neunikl ani Ingolstadtu. Nové Audi A8 by tak mohlo dorazit ve více než dvou verzích, autonomní řízení má přitom jisté.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu

5.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Úspěch šestičlenné třídy S neunikl ani Ingolstadtu. Nové Audi A8 by tak mohlo dorazit ve více než dvou verzích, autonomní řízení má přitom jisté.

Enormní úspěch nového, tedy respektive aktuálně již tři roky starého, Mercedesu třídy S rozhodně neunikl konkurenci. BMW již naznačilo, že počítá s příchodem kupé, které by komerční potenciál limuzíny jen navýšilo. Nové informace pak naznačují, že obdobný krok zvažuje rovněž Audi. U čtyř kruhů by ovšem ofenziva měla být ještě razantnější.

Pokud se zadíváte na nabídku třícípé hvězdy, pak vám touhy značky z Ingostadtu budou jasné. Mercedes třídu S nabízí v kratší a delší verzi, vedle nich pak Maybach a Pullman. A samozřejmě také ono zmiňované kupé, kterému záda kryje kabriolet. Audi A8 lze koupit pouze jako standardní či prodloužený model.

Nový technický šéf čtyř kruhů Dr. Stefan Knirsch naznačil, že ve hře je konkurence právě pro Maybach či Pullman. „Přemýšlíme o tom. Úspěch extra dlouhé verze třídy S nás přiměl zvážit, zda v budoucnu má u nás takový model prodejní šance.“ Nedávno odhalené Audi A8L extended tak stoprocentně prozatím zůstává pouze vozem čistě na zakázku.

Kromě toho Knirsch potvrdil, že příští generace A8 bude vybavena autonomním řízením na úrovni SAE Level 3, kdy se již počítá s delší dobou, po kterou bude moci řidič dát ruce z volantu, a vyššími rychlostmi než nyní. Jakkoliv ovšem německá limuzína bude zvládat monitorovat okolí, řidič bude muset i nadále připraven kdykoliv převzít kontrolu.

V současné době přitom regule OSN počítají s tím, že autonomní řízení může fungovat do 10kilometrového tempa, nicméně ještě letos by tento limit měl být navýšen. Knirsch si je proto jistý, že daná mez „nebude problémem ve chvíli, kdy příští A8 půjde do prodeje“.

Ve finále pak nový technický šéf naznačil, že stávající Audi SQ7 bude nejspíše naprostým vrcholem pro danou modelovou řadu. Varianta RS by totiž podle něj nedávala velký smysl. Zda je to ovšem definitivní verdikt či nikoliv, to je prozatím ve hvězdách.


Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 1 - Audi A8 L extended prvni sada 01Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 2 - Audi A8 L extended prvni sada 02Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 3 - Audi A8 L extended prvni sada 03Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 4 - Audi A8 L extended prvni sada 04Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 5 - Audi A8 L extended prvni sada 05Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 6 - Audi A8 L extended prvni sada 06Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 7 - Audi A8 L extended prvni sada 07Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 8 - Audi A8 L extended prvni sada 08Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 9 - Audi A8 L extended prvni sada 09Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 10 - Audi A8 L extended prvni sada 10Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 11 - Audi A8 L extended prvni sada 11Nová A8 může dorazit jako kupé, Audi touží i po vlastním Maybachu - 12 - Audi A8 L extended prvni sada 12
Více než šestimetrové Audi A8 L extended bylo vozem čistě na zakázku, značka však díky úspěchu Mercedesu třídy S zvažuje extra prodlouženou verzi jako součást běžné nabídky

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek