Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily

Ruská legenda se promění obdobně jako britský Defender, cenově ale bude stále dostupná. Část techniky si půjčí od nových modelů Vesta a X-Ray.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily

18.1.2017 | Petr Prokopec | 28 příspěvků

Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ruská legenda se promění obdobně jako britský Defender, cenově ale bude stále dostupná. Část techniky si půjčí od nových modelů Vesta a X-Ray.

Nahradit legendární model není jednoduché. Vlastně je to prakticky nemožné, jak jsme si ostatně řekli v souvislosti s novým Land Roverem Defender. Britská off-roadová klasika ale není jedinou, na kterou nevyhnutelně čeká důchod. Obdobný osud čeká také Ladu Niva, která na tom v jistém slova smyslu byla snad ještě lépe než Defender. Prakticky bez jediné podstatné změny vydržela v nabídce ruské automobilky po 40 let.

AvtoVAZ ovšem již hezkých pár let plánuje novou generaci, ta dokonce měla dorazit již loni. Nicméně špatná situace na ruském trhu snahy značky zhatila. Respektive Lada nejprve poslala do prodeje modely Vesta a X-Ray a dosadila na post šéfa nového člověka. Tím se stal někdejší šéf Dacie Nicolas Maure, který na postu nahradil Bo Anderssona.

Právě Maure nyní potvrdil, že jakkoliv došlo ve vývoji nové Lady Niva ke zpoždění, práce i nadále pokračují. Dle jeho slov má cenově dostupné SUV s geny off-roadu dorazit na počátku příštího roku, přičemž můžeme očekávat obdobnou proměnu jako u zmiňovaného Defenderu. Namísto robustního hardwaru tedy bude novinka spoléhat více na elektroniku.

O motorech se prozatím nemluví, nicméně nová Niva má v nabídce značky doplnit Vestu a X-Ray. Dá se tedy předpokládat, že ve snaze o snížení nákladů bude s těmito vozy sdílet i pohonné ústrojí. To znamená aplikaci 1,6litrového benzinového čtyřválce naladěného na výkon okolo stovky koní. Je otázkou, zda kromě manuálu dorazí i automat, ale vzhledem k rostoucí oblibě samočinného řazení na ruském trhu lze počítat spíše s obojím.

Jisté je ovšem zachování třídveřové a pětidveřové karoserie a také fakt, že vůz nevzejde z Dacie Duster, jak se nejedou spekulovalo. Obě karosářské varianty mají být ve srovnání s minulostí větší, což navýší i prostor pro cestující a jejich zavazadla. Kromě toho se mluví o rozměrnějším zadním víku, které by usnadnilo přístup k taškám a kufrům. Vše pak doprovodí vyšší cena než nyní, nicméně ta se i nadále bude držet při zemi.


Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 1 - Lada Niva 4x4 Urban 5d prvni foto 01Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 2 - Lada Niva 4x4 Urban 5d prvni foto 02Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 3 - Lada Niva 4x4 Urban 5d prvni foto 03
Stávající Lada Niva se naposledy ukázala v modernizované verzi 4x4 Urban. Rusové ale přesto touží po zcela nové generaci, která je přenese do 21. století

Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 4 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 03Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 5 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 04Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 6 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 05Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 7 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 06Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 8 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 07Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 9 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 08Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 10 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 09Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 11 - lada niva pro 21 stol 01Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 12 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 01Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 13 - lada niva pro 21 stol 02Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 14 - lada niva pro 21 stol 03Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 15 - lada niva pro 21 stol 04Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 16 - Lada Niva pro 21 stoleti dalsi 02Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 17 - lada niva pro 21 stol 05Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 18 - lada niva pro 21 stol 06Nová Lada Niva skutečně bude. Dorazí příští rok, známe první detaily - 19 - lada niva pro 21 stol 07
Jak by takové auto mohlo vypadat, zatím naznačili jen fanoušci přestavbou aktuálního provedení

Zdroj: Capital

Petr Prokopec

Diskuze 28 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše