Nová podoba BMW řady 3 předčasně odhalena, už teď budí vášně

Německý sedan se dosud držel relativně konzervativního vzezření, dokonce se pojetím předních světel vracel k ikonické generaci E46. Tohle ale bude pryč a kontroverze přibude i v oblasti nárazníku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová podoba BMW řady 3 předčasně odhalena, už teď budí vášně

21.7.2021 | Petr Prokopec

Nová podoba BMW řady 3 předčasně odhalena, už teď budí vášně

/

Foto: BMW

Německý sedan se dosud držel relativně konzervativního vzezření, dokonce se pojetím předních světel vracel k ikonické generaci E46. Tohle ale bude pryč a kontroverze přibude i v oblasti nárazníku.

Od premiéry současné generace BMW řady 3 uplynou po letních prázdninách tři roky. Na oficiální odhalení faceliftu je tedy ještě brzy, dříve než příští rok by se představit neměl. Mnichovská automobilka na něm ale pochopitelně už dávno pracuje a zdá se, že jej má již skoro hotový. A to podobně, jako nové BMW řady 2, jehož podoba unikla skoro rok před premiérou.

Historie se ráda opakuje, a tak si můžeme facelift alespoň částečně prohlédnout s předstihem. Novinka byla nafocena zepředu a byť nikde není psáno, že jde skutečně o snímek modernizovaného vozu, jsme přesvědčeni o jeho autenticitě. Upravit nárazník může kde kdo, na autě jsou ale patrná i jiná světla, která se zase tak snadno změnit nedají.

Navíc je třeba říci, že vůz na snímku disponuje pomalu všemi prvky, které jsou pro novější mnichovské modely typické. Světla bez „výkusu“ odkazujícího na BMW řady 3 E46 připomínají ta z faceliftované X3, jen jsou v detailech jinak pojatá. Diody pro denní svícení se tedy nestáčí dolů jako u SUV, nýbrž nahoru. V případě sedanu jsou ovšem přímo navázány na čelní ledvinky, což bylo vlastní i dosavadní verzi.

Přesunout se můžeme k nárazníku, který dostal do vínku výrazný centrální otvor. Ve srovnání s tím pak ty boční byly zmenšeny, přičemž je lemuje geometrický mix trojúhelníků a bumerangů. Právě tato stylizace přitom u moderních BMW budí velké kontroverze a vášně budí i po odhalení nové podoby trojky. Jak ovšem zaznělo už dříve, na podobné designové kejkle slyší hlavně v Asii a to je dnes pro BMW hlavní odbytiště.

Samotný nárazník by přitom mohl být dílem divize M Performance, soudě dle bočních grafických polepů. Mimo to si můžeme povšimnout i „eMkových“ zpětných zrcátek nebo spoileru na víku zavazadelníku. Zda ovšem budou moci zákazníci volit mezi levnějším laminátovým nebo dražším karbonovým provedením, jako tomu bylo dříve, je v tuto chvíli otázkou.

Kdy se BMW faceliftovanou řadou 3 oficiálně pochlubí, je též nejasné, už jsme ale zmínili, že bychom odhalení neočekávali dříve než na jaře 2022 a začátek prodeje v létě příštího roku. To bude mít současné provedení odkrouceno na trhu skoro obvyklé čtyři roky a na novou podobu bude nejvyšší čas.


Nová podoba BMW řady 3 předčasně odhalena, už teď budí vášně - 1 - BMW M340i 2020 ilustracni foto 01Nová podoba BMW řady 3 předčasně odhalena, už teď budí vášně - 2 - BMW M340i 2020 ilustracni foto 02Nová podoba BMW řady 3 předčasně odhalena, už teď budí vášně - 3 - BMW M340i 2020 ilustracni foto 03
Současné BMW řady 3 dostalo do vínku světla s „výkusem“, která jsou řadě lidí trnem v oku. Facelift by v tomto ohledu měl přinést zlepšení, přihodí však na pouťovosti v oblastní nárazníku, jak ukazuje fotka níže. Foto současného provedení: BMW

Zdroj: BMW Blog

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše