Nové BMW řady 2 ve verzi kupé odhaleno únikem, jeho design je hodně divoký

Pokud si BMW stále spojujete s decentním nadčasovým stylem, asi vám uniklo pojetí novinek posledních let. Ty další zjevně zajdou ještě dál, jak ukazují první fotky nového dvojkového kupé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové BMW řady 2 ve verzi kupé odhaleno únikem, jeho design je hodně divoký

27.4.2020 | Petr Prokopec

Nové BMW řady 2 ve verzi kupé odhaleno únikem, jeho design je hodně divoký

/

Pokud si BMW stále spojujete s decentním nadčasovým stylem, asi vám uniklo pojetí novinek posledních let. Ty další zjevně zajdou ještě dál, jak ukazují první fotky nového dvojkového kupé.

Uchovat dnes tajemství je extrémně náročné, zvláště pokud jste automobilkou chystající nový model. V takovém případě je třeba počítat s velkým množstvím špionážních fotografů, jež si z okolí vašeho ústředí udělají přechodné bydliště. Pokud má daný vůz ještě před prezentací projít testy, všudypřítomným fotoaparátům se v podstatě nedá uniknout. A co hůře, snad může přijít i kudla do zad. Stačí totiž jen, aby některý ze zaměstnanců či subdodavatelů v ten správný okamžik zmáčkl spoušť na mobilu a dlouho střežené tajemství je venku v plné kráse.

Stejně tak je ovšem třeba pamatovat na skutečnost, že žijeme v době, kdy si člověk zkrátka nemůže být ničím jist. Co jeden den vypadalo jako ničím nezpochybnitelná realita, se druhý den ukazuje být podvrhem, za nímž stojí zruční počítačoví mágové. Překvapivá odhalení narušující plány automobilek se často ukáží jako podvrhy. Ač je tedy dnes těžší tajemství zachovat, suma sumárum není na druhé straně zrovna ani jednoduché i uniklých materiálů potvrdit jejich autenticitu.

Pokud se nicméně spolu s námi zadíváte na snímky nového BMW 2 Coupe, které se aktuálně objevily na internetovém diskuzním fóru 2addict, nejspíše rovněž dojdete k názoru, že zobrazují chystanou realitu. Jakkoliv se mluvilo o tom, že vůz by si měl vzít nemalou inspiraci z konceptu 3.0 CSL Hommage, zároveň zazněly hlasy o designovém směru ovlivněném novými řadami 4 a 8. A právě přesně do tohoto ranku kupé, jež bylo nafoceno ve vývojovém centru značky v Mnichově, zapadá.

Přesto se v souvislosti se zveřejněnými fotkami mluví také o možném podvrhu. Důvodem je to, že BMW dosud nevyslalo na silnice ani testovací prototypy, takže nepůsobí stoprocentně věrohodně, aby značka měla hotovou finální vizáž. Nicméně s nasazením vývojových exemplářů se počítá v létě, a jakkoliv má premiéra proběhnout ještě letos, prodej dříve než příští rok nezačne. Značka tak má na testování ještě dostatek času. A že má hotový design na jednom z vůbec prvních prototypů, jenž byl navíc nachytán ve vývojovém centru, nemusí být až tak neobvyklé.

Dá se tedy skutečně předpokládat, že čest máme s reálným kupé řady 2 generace G42. To se oproti současnému provedení dočká agresivněji působící vizáže, přičemž BMW zůstalo kupodivu poněkud střídmé v rámci čelních ledvinek. Ovšem v případě nárazníků se už mnichovští zkrátka nedrželi, což asi nepotěší tuningové firmy. Novinka totiž vypadá spíše jako po jejich zásahu než jako ryze tovární vůz. Jakkoliv situaci trochu zkresluje fakt, že jde o provedení M240i s odlišnějším bodykitem.

Za pouťově vypadajícími nárazníky a světlomety se u této varianty bude skrývat třílitrový šestiválec twin-turbo se zhruba 350 koňmi, to však nebude vrchol nabídky. Opětovně má totiž dorazit ještě výkonnější BMW M2 Coupe. Stejně tak bude portfolio rozšířeno i opačným směrem, očekávat tedy můžeme také vozy osazené dvoulitrovým čtyřválcem nebo 1,5litrovým tříválcovým a dvoulitrovým čtyřválcovým turbodieselem.

Automobilka jednotlivé verze spáruje především s automatickými převodovkami, na některých trzích ovšem bude vybrané modely k dispozici také s manuálem. Kromě toho bude na výběr mezi pohonem zadních a všech čtyř kol, v jednom ohledu ale zákazníkům bude zatnut tipec. BMW má v plánu už jen s kupátko. O kabriolet zájem rok od roku klesal, vítr ve vlasech tak nabídne až BMW 4 Cabrio.


Nové BMW řady 2 ve verzi kupé odhaleno únikem, jeho design je hodně divoký - 1 - BMW 2 Coupe G42 2020 unik 01Nové BMW řady 2 ve verzi kupé odhaleno únikem, jeho design je hodně divoký - 2 - BMW 2 Coupe G42 2020 unik 02
Design chystaného BMW 2 Coupe G42 byl odhalen únikem

Nové BMW řady 2 ve verzi kupé odhaleno únikem, jeho design je hodně divoký - 3 - BMW 2 Coupe G42 2020 unik 03Nové BMW řady 2 ve verzi kupé odhaleno únikem, jeho design je hodně divoký - 4 - BMW 2 Coupe G42 2020 unik 04
Oproti stávajícímu provedení došlo na přitvrzení vizuální agresivity, možná směrem k až přílišné pouťovitosti

Zdroj: 2addicts

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše