Nové Lancie od Chrysleru: Thema, Flavia a Grand Voyager

Zdá se vám nadpis tohoto článku poněkud zvláštní? Inu, i nové Lancie vznikly poněkud zvláštně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Lancie od Chrysleru: Thema, Flavia a Grand Voyager

14.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Nové Lancie od Chrysleru: Thema, Flavia a Grand Voyager

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zdá se vám nadpis tohoto článku poněkud zvláštní? Inu, i nové Lancie vznikly poněkud zvláštně.

Již nějaký ten měsíc se spekuluje o tom, že vlastnicky propojené koncerny Fiat a Chrysler začnou každý na „svých” trzích nabízet produkty partnerské firmy. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, svérázné ovšem je, že tak mají činit nikoli pod značkou původní, ale pod značkou vlastní.

Pro Chrysler to logicky znamená nabízet pod svou značkou Alfy Romeo, Fiaty či Lancie, pro italské značky pak přijmout za své modely Chrysleru či Dodge. Podobných „akcí” jsme byli svědky již v minulosti, ale šlo třeba o jeden či dva modely, italskoamerický pokus je mnohem odvážnější.

Jakási adopce proběhne oboustranně, ale na tu americkou dojde později. Pro nás je zajímavější, že evropská nabídka Lancie bude po dnešku čítat hned tři nové modely - Thema, Flavia a Grand Voyager. První dvě jména jsou vám jistě povědomá, Lancie je již kdysi nesly, to třetí je důkazem jisté kreativní nouze, neboť beze změny odpovídá názvu amerického Chrysleru. Všechny se pak představí 1. března na ženevském autosalonu.

Na vrcholu nabídky Lancie se tak rázem ocitné „nová” Thema. Jak jistě z přiloženého obrázku poznáváte, jde o přeznačkovaný Chrysler 300 s upravenou přední maskou a nárazníky. Vůz bude v Evropě nabízen se dvěma motory - benzinovým šestiválcem Pentastar o objemu 3,6 litru s výkonem 292 koní a zatím blíže nespecifikovaným, opět šestiválcovým naftovým třílitrem od VM Motori. Do prodejů se Thema 2011 dostane letos v říjnu.


Nové Lancie od Chrysleru: Thema, Flavia a Grand Voyager - 1 - Lancia Thema 2011
Lancia Thema 2011

Dalším Italem s čerstvě „vypraným” pasem bude Lancia Flavia a Flavia Cabrio. Ten je pro změnu upraveným Chryslerem 200 resp. 200 Convertible a technické detaily v tomto případě neznáme žádné. Vozy jsou připravovány až pro rok 2012 a v Ženevě se objeví jen jako koncepty.

Nové Lancie od Chrysleru: Thema, Flavia a Grand Voyager - 2 - Lancia Flavia 2012 ConceptNové Lancie od Chrysleru: Thema, Flavia a Grand Voyager - 3 - Lancia Flavia Cabrio 2012 Concept
Lancia Flavia a Flavia Cabrio 2012

Třetím kouskem do party je Lancia Grand Voyager. Jméno vozu jako povedené nehodnotíme, zní trochu jako Giselle Nováková, auto samotné by ale špatné být nemělo. Jde o upravenou legendu mezi velkými rodinnými MPV, Chrysler Grand Voyager, která bude v Evropě nabízena s podobnými motory jako nová Thema - benzinovým V6 Pentastar s 283 koňmi a menším naftovým šestiválcem 2,8 s protzatím opět neznámými parametry. Také Velký Cestovatel by se měl objevit v prodejích ještě na sklonku letošního léta.

Nové Lancie od Chrysleru: Thema, Flavia a Grand Voyager - 4 - Lancia Grand Voyager 2011
Lancia Grand Voyager 2011

Jak již bylo řečeno, Lancia své novinky představí na ženevském autosalonu, kde jistě ještě upřesní technické parametry naftových verzí, data příchodu jednotlivých modelů na trh a snad i naznačí jejich ceny.

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše