Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce

Dvoubarevná kůže, dřevo nebo tři displeje nejsou tím, co byste si běžně spojili s modely značky Kia. I proto automobilka neříká, že nové Mohave je vůz z její líhně, je to prostě Mohave.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce

7.9.2019 | Petr Prokopec

Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce

/

Dvoubarevná kůže, dřevo nebo tři displeje nejsou tím, co byste si běžně spojili s modely značky Kia. I proto automobilka neříká, že nové Mohave je vůz z její líhně, je to prostě Mohave.

Kia Mohave známá též jako Borrego byla dosud nabízena pouze na několika trzích. Jakkoliv tedy na světlo světa přišla již v roce 2008, především na starém kontinentu příliš známa není. To ostatně Korejci ještě umocnili tím, že v průběhu životního cyklu stáhli z čelních i zadních partií své tradiční logo a nahradili jej zcela ojedinělým, určeným jen pro tento model. Víceméně šlo tak o jednu z jejich prvních koketérií s luxusním segmentem, kterou posléze dotáhli do konce se značkou Genesis. Na model Mohave ovšem ani nezapomněli, ani nezanevřeli.

Postupně se tak začíná klubat generace druhá, která půjde stejnou cestou jako předchůdce. Pokud byste tedy na voze hledali logo Kie, máte smůlu, žádné tu není. Platí to přitom jak o exteriéru, který se na prvních fotkách ukázal před několika málo dny, tak o interiéru, jenž byl odhalen nyní. Na poměry korejské automobilky je nebývale noblesní, pročež by nikoho neměl překvapit mix koženého čalounění, dřevěných dekorů, metalických doplňků a moderní technologie.

Kůži přitom najdeme prakticky všude, tedy i na středu volantu. A vůbec bychom se nedivili, kdyby Kia nabízela mezi příplatky i obšití lamel klimatizace, jako je tomu třeba u Porsche. Zákazníci navíc budou moci zvolit dvoubarevnou kombinaci, s níž bude spárován standardní 12,3palcový digitální přístrojový štít. Středová konzole pak spíše než dotykovým displejem zaujme větším množstvím tlačítek, než je dnes obvyklé, to ale v dnešní době nemusí být specifikum na škodu.

Na plné odhalení druhé generace dojde v řádu týdnů, nicméně už nyní je zřejmé, že kromě již zmíněné dvojice obrazovek bude mít Kia Mohave i separátní displej také pro spolujezdce vpředu. Dále lze počítat s bezdrátovým dobíjením mobilů či třemi řadami sedadel, kdy před tou druhou mohou trůnit odlišné středové tunely. Porty na USB či zástrčka třeba na notebook však bude součástí obou, tak jako nezávislý okruh klimatizace.

Aktuálně pak už jen dodáme, že první generace dostala do vínku jak benzinový šestiválec a osmiválec, tak šestiválcový turbodiesel. Novinka si však má ponechat pouze poslední zmíněnou jednotku, která by skrze osmistupňový automat měla posílat na všechna čtyři kola 256 koní a 560 Nm točivého momentu. Majitelé přitom budou moci volit mezi šesti jízdními režimy Comfor, Eco, Sport, Sand, Mud a Snow.

Z výše zmíněného ovšem zatím není jisté, zda Mohave zamíří také do Evropy či nikoliv, obliba dieselů totiž momentálně začíná růst více ve světě než na starém kontinentu. Ostatně automobilka zatím ani nepotvrdila, že by se SUV mohlo vrátit také do Spojených států. Na pár týdnů se tedy budeme muset obrnit trpělivostí, než zjistíme, zda bude možné koupit vůz, který podle loga pozná jen velmi málo lidí.


Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 1 - Kia Mohave 2019 interier 01Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 2 - Kia Mohave 2019 interier 02Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 3 - Kia Mohave 2019 interier 03Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 4 - Kia Mohave 2019 interier 04Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 5 - Kia Mohave 2019 interier 05Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 6 - Kia Mohave 2019 interier 06Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 7 - Kia Mohave 2019 interier 07Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 8 - Kia Mohave 2019 interier 08Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 9 - Kia Mohave 2019 interier 09Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 10 - Kia Mohave 2019 interier 10Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 11 - Kia Mohave 2019 interier 11Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 12 - Kia Mohave 2019 interier 12Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 13 - Kia Mohave 2019 interier 13Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 14 - Kia Mohave 2019 interier 14Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 15 - Kia Mohave 2019 interier 15Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 16 - Kia Mohave 2019 interier 16Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 17 - Kia Mohave 2019 interier 17Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 18 - Kia Mohave 2019 interier 18
Nová generace Kie Mohava ukázala luxusní interiér...

Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 19 - Kia Mohave 2019 prvni foto 01Nové luxusní SUV Kie ukázalo noblesní interiér, ani v něm nenajdete logo výrobce - 20 - Kia Mohave 2019 prvni foto 02
...i exteriér bez jediného tradičního loga značky

Zdroj: Kia

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše