Nové luxusní SUV pro Putina kompletně odhaleno únikem patentových snímků

Nečekejte ohňostroj kreativity, tohle auto se bude držet už osvědčeného receptu. I díky tomu se ale může tvářit jako konkurence pro Rolls-Royce, právě tak totiž vypadá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové luxusní SUV pro Putina kompletně odhaleno únikem patentových snímků

18.8.2020 | Petr Prokopec

Nové luxusní SUV pro Putina kompletně odhaleno únikem patentových snímků

/

Foto: FIPS

Nečekejte ohňostroj kreativity, tohle auto se bude držet už osvědčeného receptu. I díky tomu se ale může tvářit jako konkurence pro Rolls-Royce, právě tak totiž vypadá.

Co jsme včera nakousli, to dnes můžeme dojíst. Na světě jsou totiž první obrázky chystaného SUV značky Aurus. To bude pojmenováno Komendant podle jedné z kremelských věží, přičemž původně se počítalo s prodejem od příštího roku. Nicméně již v prosinci 2019 ruský ministr obchodu Denis Manturov oznámil, že dříve než v roce 2022 s novinkou počítat nemáme. Ve stejné době přitom značka Aurus zamířila na federální institut průmyslového vlastnictví, kde si zaregistrovala design vozu. A právě ten byl nyní samotným úřadem „propálen“.

Z vizualizací je jasně patrné, že novinka si zachovala klasickou koncepci, jak ostatně naznačovala již série špionážních snímků. Máme tu tedy dlouhou čelní kapotu, kterou navíc SUV sdílí s již odhaleným sedanem Senat. Dáno je to tím, že celá rodina chystaných aut je modulární do té míry, do jaké je to vůbec možné. SUV se tedy bude lišit zejména od středového sloupku dozadu, nicméně třeba přední dveře sdílí se sedanem. To samé se pak týká i světlé výšky 200 milimetrů.

Automobilka Aurus se tímto způsobem snaží zejména srazit náklady na minimum, přestože zákazníci to na ceně moc nepocítí. Senat totiž startuje na 10 milionech rublů (cca 3 miliony korun), přičemž u SUV lze čekat ještě vyšší sumu. Shodná ostatně nebude pouze platforma UMP (Unified Modular Platform), ale také třeba pohonná jednotka. Tedy 4,4litrový osmiválec s kořeny u Porsche, jenž produkuje 600 koní. Mezi něj a devítistupňový automat by přitom zakomponován elektromotor, suma sumárum tu tedy máme hybridní ústrojí.

Výrazné změny nelze čekat ani v interiéru, jakkoliv je samozřejmě třeba počítat zejména s trochu větším prostorem pro hlavy cestujících. Je přitom možné, že nataženo bude také místo pro nohy, vše ale závisí na ukotvení zadních sedadel. Rusové by totiž mohli upřednostnit posádku před zavazadly. Ve finále bychom se ale nedivili, kdyby nabídka zahrnovala několik variant od čtyřmístného provedení až po rodinné šesti-, sedmi- či osmimístné.

Na pohled do interiéru nicméně bude třeba ještě vyčkat, ostatně momentálně existují pouze vývojové prototypy, které již absolvovaly zimní testy ve Švédsku a momentálně prochází těmi letními. Předprodukční exempláře by se pak měly ukázat v průběhu příštího roku, kdy je stejně jako ony prototypy nejspíše ručně smontuje institut NAMI zodpovědný také za vývoj. Sériová výroba by nicméně již měla probíhat v továrně firmy Sollers JSC v Jelabuze.

Aktuálně tak vlastně jen dodáme, že ryze unikátním na novém SUV bude pouze záď, což ostatně bude možné říci také o MPV Arsenal. I to bylo pojmenováno podle jedné z kremelských věží, přičemž dorazit by mělo po Aurusu Komendant. Je přitom dost možné, že u posledního člena rodiny dojde i na modifikace čelních partií. Světlomety ale nejspíše zůstanou zachovány, aby stejně jako zadní lampy byly propojujícím prvkem celého portfolia.


Nové luxusní SUV pro Putina kompletně odhaleno únikem patentových snímků - 1 - Aurus Komendant 2020 patentove fotky 01Nové luxusní SUV pro Putina kompletně odhaleno únikem patentových snímků - 2 - Aurus Komendant 2020 patentove fotky 02Nové luxusní SUV pro Putina kompletně odhaleno únikem patentových snímků - 3 - Aurus Komendant 2020 patentove fotky 03Nové luxusní SUV pro Putina kompletně odhaleno únikem patentových snímků - 4 - Aurus Komendant 2020 patentove fotky 04Nové luxusní SUV pro Putina kompletně odhaleno únikem patentových snímků - 5 - Aurus Komendant 2020 patentove fotky 05
Ruské SUV Aurus Komendant bude důstojnou konkurencí pro Bentley Bentayga a Rolls-Royce Cullinan, minimálně v případě vzhledu jistě. Foto: FIPS

Zdroj: FIPS přes Drom

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše