Rusové své nové SUV pro Putina a spol. při testech srovnávají s těžkými soupeři

Rusové nikdy neměli malé cíle, a tak ani se svým novým luxusním SUV nemíří zrovna nízko. Při finálních testech staví Aurus Komendant proti Mercedesu GLS a Toyotě Land Cruiser.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové své nové SUV pro Putina a spol. při testech srovnávají s těžkými soupeři

17.8.2020 | Petr Prokopec

Rusové své nové SUV pro Putina a spol. při testech srovnávají s těžkými soupeři

/

Foto: Maksim Perepelicyn, Drom.ru

Rusové nikdy neměli malé cíle, a tak ani se svým novým luxusním SUV nemíří zrovna nízko. Při finálních testech staví Aurus Komendant proti Mercedesu GLS a Toyotě Land Cruiser.

Před několika lety ruský prezident Vladimír Putin pověřil institut NAMI vývojem nové limuzíny, která by v jeho vozovém parku mohla nahradit vozy od Mercedesu. Stejně jako jeho předchůdci totiž zatoužil po národním pokladu. Zrodila se tak značka Aurus, která bude zásobovat jak Putina, tak i jeho doprovod. Kromě limuzíny totiž dorazí také sedan, stejně jako MPV a SUV. Právě na poslední zmíněnou variantu se přitom aktuálně zaměříme, nafocena byla totiž v zajímavé společnosti.

Novinku zvanou Komendant během testů doprovázely Toyota Land Cruiser 200 a Mercedes-Benz GLS, což jsou vskutku působivé laťky. První přitom může Aurus užít jakožto inspiraci stran výrobní kvality či terénních vlastností, zatímco druhý je vzorem luxusu. Jakým směrem Rusové míří především, není jisté. Nicméně pokud se jim povede zkombinovat oba světy do jednoho, pak může jít o vskutku mimořádný stroj.

Podstatnou otázkou ale je i to, kdy se Aurusu Komendant vlastně dočkáme. Dle původních plánů měla novinka zamířit do prodeje v příštím roce, ovšem již v prosinci minulého roku ruský ministr průmyslu Denis Manturov oznámil, že očekávat máme roční zpoždění. To přitom bylo ještě před příchodem koronaviru a na něj navázané krize, jenž se dotknou rovněž ruské značky. Je tedy možné, že navzdory pokročilé fázi testů je i rok 2022 optimistickým termínem.

Do jisté míry je to překvapivé, neboť celá rodina novinek byla kvůli úspoře nákladů vyvíjena bok po boku a počítá se stejnými komponenty. U celé čtveřice je tak shodná 200milimetrová světlá výška, stejně jako se neliší ani 4,4litrová osmiválcová pohonná jednotka, devítistupňová automatická převodovka či pohon všech kol. SUV má se sedanem dokonce i shodné panely karoserie, a to až po přední dveře.

Suma sumárum zde tedy máme maximální možnou modularitu, kterou korunuje výkon 600 koní, jehož kořeny vedou k Porsche. Aurus se tedy zjevně bude moci pochlubit nejen technikou, ale i tím, že s její pomocí dokáže překonat vozy zavedených značek. Zákazníkům totiž mimo jiné nabídne i odolnost vůči enormnímu horku, což dokládá i fakt, že ve společnosti Toyoty a Mercedesu byl nachytán na rozpálených silnicích Astrachaně.


Rusové své nové SUV pro Putina a spol. při testech srovnávají s těžkými soupeři - 1 - Aurus Komendant 2020 testy proti konkurentum 01
Aurus Komendant je testován po boku Mercedesu GLS a Toyoty Land Cruiser 200, tedy dvou skutečně vysokých měřítek tříd velkých SUV. Foto: Maksim Perepelicyn, Drom.ru

Rusové své nové SUV pro Putina a spol. při testech srovnávají s těžkými soupeři - 2 - Aurus Komendant 2019 prvni spy foto 05Rusové své nové SUV pro Putina a spol. při testech srovnávají s těžkými soupeři - 3 - Aurus Komendant 2019 prvni spy foto 06
Vůz jako takový jsme navzdory stále neznámému datu premiéry mohli díky uniknuvším snímkům vidět již dříve. Zeštíhlující černá barva mu nepochybně sluší více než kamufláž. Foto: vk.com/aurusmotors

Zdroj: Drom.ru

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše