Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport

Nový Swift na fotografiích z dealerské konference ukazuje, že i supermini může vypadat naštvaně. Ostřejší kukuč půjde nejlépe k pleti provedení Sport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport

18.3.2016 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový Swift na fotografiích z dealerské konference ukazuje, že i supermini může vypadat naštvaně. Ostřejší kukuč půjde nejlépe k pleti provedení Sport.

Populární prcek od japonského Suzuki nebyl zmíněn v našich textech už poměrně dlouho, ostatně od představení konceptů iK-2 a iM-4 naznačujících, kudy by se mohla ubírat jeho příští generace, uplynul už rok. Tím rychleji se však posouváme k produkčnímu provedení, jehož podobu s pravděpodobností hraničící s jistotou právě vidíte na přiložených snímcích.

Tyto obrázky pocházejí z dealerské konference značky a už vzhledem k stejně stylizovaným pohledům na modernizované SX4 S-Cross, jež se na světlo podívaly před měsícem, se nám jeví autenticky. A vyčíst z nich můžeme především ostřeji řezané rysy karoserie, která si jinak nadále ponechává svůj charakteristický boční profil. Nová generace supermini se pyšní novými světlomety, výraznější prostorově modelovanou mřížkou chladiče, s níž drží basu velké černé otvory kolem předních mlhovek.

Pohledem zboku si i netrénované oko všimne efektu plovoucí střechy navozené opticky protaženým prosklením do C-sloupků. Ve skutečnosti ovšem s největší pravděpodobností půjde jen o hru s „černým lihovým fixem“. Nový vzhled elektronů snad ani není třeba déle pitvat, ale zadní svítilny protažené do boků bychom zmínit jistě mohli. Právě ty spolu s klesající střechou (a v případě dvojice koncovek výfuků a střešního spoileru verze Sport) totiž propůjčují vozu stabilnější a vyváženější postoj než v minulosti a současnosti.

Doplňkovým detailem jsou pak maskované kliky zadních dveří umístěné těsně pod hranou střechy, které v pětidveřovém provedení nahrazují klasické řešení. Tím se můžeme posunout dovnitř. Kabina s pravostranným řízením se vyznačuje kruhovými tvary (volant zcela kulatý není, což je také mezigenerační změna) a dále pak centrálním displejem, který jistě bude obsluhovat modernější informačně-zábavní rozhraní s podstatně vylepšenou kompatibilitou. Jinak si palubní deska zachovává jednoduchost a stejná bude jistě i z hlediska obsluhy.

Po stránce techniky je pravděpodobné, že si nový Swift neodpustí v základním provedení litrový zážehový motor s manuálním pětikvaltem, kola přední nápravy Swiftu Sport pak prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky roztočí rovněž přeplňovaný 1,4litrový čtyřválec BoosterJet. Odhalení prodávanějších variant má přitom proběhnout už letos, a sice ke konci roku.

Nejsilnější a zábavnému svezení definitivně bližší Sport bude následovat standardní verzi v roce 2017, pročež očekáváme oproti současné generaci změny na zavěšení, brzdové soustavě a také u řízení. Výkon bohužel neznáme, ale tipovali bychom alespoň 150 koní. Otázkou zůstává, kolik charakteru a spolehlivosti bude přeplňovaná čtrnáctistovka schopna Swiftu Sport propůjčit, aktuální provedení s atmosférickou šestnáctistovkou totiž patří ve své kategorii ve zmíněných ohledech k tomu nejzajímavějšímu, třebaže zpřevodováním už také hraje spíše do noty ekologie.


Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport - 1 - Suzuki Swift 2016 spy AE 01Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport - 2 - Suzuki Swift 2016 spy AE 02Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport - 3 - Suzuki Swift 2016 spy AE 03Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport - 4 - Suzuki Swift 2016 spy AE 04Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport - 5 - Suzuki Swift 2016 spy AE 05Nové Suzuki Swift předčasně odhaleno. Přijde ještě letos i s verzí Sport - 6 - Suzuki Swift 2016 spy AE 06
Suzuki Swift si dle snímků z dealerské konference v nové generaci přiveze ostřejší vzhled, který půjde nejlépe k pleti variantě Sport.

Zdroj: Auto Express

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše