Suzuki SX4 S-Cross 2016: unikly první fotky faceliftu, přijde i s tříválcem

Japonský crossover dostane do vínku radikálně překopanou příď, se kterou dorazí i vyšší světlá výška a nové maloobjemové benzinové motory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Suzuki SX4 S-Cross 2016: unikly první fotky faceliftu, přijde i s tříválcem

11.2.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Suzuki SX4 S-Cross 2016: unikly první fotky faceliftu, přijde i s tříválcem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonský crossover dostane do vínku radikálně překopanou příď, se kterou dorazí i vyšší světlá výška a nové maloobjemové benzinové motory.

Od odhalení nového Suzuki SX4 S-Cross na ženevském autosalonu letos uběhnou tři roky a chystá se facelift, se kterým bychom se poprvé naživo měli seznámit opětovně na výstavišti Palexpo. Dealeři značky si však modernizovaný crossover již mohli prohlédnout minulý týden na konferenci ve Francii. Díky úniku informací z této akce pak víme i my, co se od června objeví v showroomech japonské automobilky.

Po stránce designové tu máme zcela novou příď, kde odlišná je maska s vertikálně stylizovanými lamelami, světlomety využívající LEDky pro denní svícení i nárazník. Přepracována byla také kapota motoru, boky však již zůstávají beze změn. Záď nám prozatím zůstává skryta, nicméně s ohledem na radikální proměnu čelních partií se dá očekávat rovněž příchod nového nárazníku a světlometů. Dorazit by mohl i střešní spoiler.

K dispozici máme také snímek interiéru, kde lze na první pohled zaevidovat vylepšenou středovou konzoli obklopenou purpurovými dekory. Je samozřejmě otázkou, zda za jejich barvou stojí nekvalitní snímek či jde o reálnou konfiguraci, nedivili bychom se ovšem ani jedné variantě. Vše pak doplňují nové metalické ozdoby, šipky vedoucí k přístrojovému štítu naznačují proměnu i v těchto partiích, zvláště v rámci digitálního displeje.

Po stránce mechanické se novinky týkají navýšení světlé výšky a motorového prostoru, kde je momentálně možné vybírat pouze mezi 1,6litrovým benzinovým či dieselovým motorem. „Producent sazí“ by měl ve své kariéře pokračovat beze změn, vonnější výpary ale budou nově spojovány s litrovým tříválcem a 1,4litrovým čtyřválcem BoosterJet. V obou případech jde samozřejmě o přeplňované jednotky.

Dodat můžeme ještě tolik, že méně objemný benzinový motor bude k mání pouze s pětistupňovým manuálem, zatímco v případě zbytku nabídky je na výběr šestistupňová ručně řazená či automatická převodovka. Více bychom se měli dozvědět nejpozději v Ženevě, prodej pak odstartuje, jak jsme již zmínili v úvodu, v červnu letošního roku.


Suzuki SX4 S-Cross 2016: unikly první fotky faceliftu, přijde i s tříválcem - 1 - Suzuki SX4 S-Cross facelift prvni unik 01Suzuki SX4 S-Cross 2016: unikly první fotky faceliftu, přijde i s tříválcem - 2 - Suzuki SX4 S-Cross facelift prvni unik 02
Facelift Suzuki SX4 S-Cross byl aktuálně odhalen únikem, změn tři roky po debutu modelu rozhodně není málo

Zdroj: WorldCarFans

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.