Porsche 911 GT3 991 nabírá konkrétní podobu, přistihli jej na Nordschleife

(+ video) Porsche rozšíří v příštím roce zatím málo početnou rodinu 991 o novou 911 GT3. Jak bude vypadat, naznačuje špionážní video z Ringu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Porsche 911 GT3 991 nabírá konkrétní podobu, přistihli jej na Nordschleife

9.8.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Porsche 911 GT3 991 nabírá konkrétní podobu, přistihli jej na Nordschleife

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Porsche rozšíří v příštím roce zatím málo početnou rodinu 991 o novou 911 GT3. Jak bude vypadat, naznačuje špionážní video z Ringu.

Prezentací modelů Carrera a Carrera S existence každé nové generace Porsche 911 pouze začíná. Během následujících let je automobilka doplní kabriolety, pohonem všech kol a jejími kombinacemi, provedením Targa, Turbo, GTS, GT3, GT2 RS... A tak bychom mohli pokračovat dál, až bychom se dopracovali k asi dvacítce různých modifikací devětsetjedenáctek a přitom bychom byli pořád u toho samého vozu.

U nové typové řady 991 jsme teprve na začátku, takže můžeme jen hádat, jestli bude její nabídka v budoucnosti stejně pestrá, jako v případě předchůdce 997. Co ale dnes víme jistě, je to, že už brzy (pravděpodobně ve druhé polovině příštího roku) bychom se měli dočkat ostré atmosférické verze GT3.

Sportovní oddělení Porsche Motorsport si prozatím nechá v záloze čtyřlitrový plochý šestiválec pro některou z následujících verzí a nová GT3 adoptuje vyladěnou jednotku o objemu 3,8 litru ze současné Carrery S. Její výkon by měl stoupnout k číslu ohraničeném 450 až 500 koňskými silami.

Jestli bude boxer spřažen také s novým sedmistupňovým manuálem anebo zůstane u původního šestikvaltu, opravdu nevíme, ale zdroje blízké Porsche vynesly informace o tom, že novinku bude možné za příplatek vybavit sedmistupňovou dvouspojkovou skříní PDK. Možná se mýlíme, ale máme za to, že právě tímto typem převodovky byl vybaven testovací prototyp, který se podařilo zachytit na Nordschleife Nürburgringu a v jejím bezprostředním okolí. Řadit bleskově lze samozřejmě i s manuálem, ale podle rychlosti změny převodových stupňů to odhadujeme spíše na PDK.

Jinak design auta příliš nevybočuje z linie nastavené novým Porsche 911, paketem Aerokit Cup pro 991 a tím, co jsme viděli u předchozí generace 997 GT3. Vůz bude rozpoznatelný především podle komplikovanějšího předního nárazníku se zvětšeným nasáváním, jiných kol, pevného zadního křídla a uprostřed umístěných koncovek výfukového systému.

Jako menší bonus k videosnímku 991 GT3 nabízíme také krátký snímek Porsche 918 Spyder ze španělských silnic, kde se nedávno podařilo natočit rovno tři kusy nového supersportu jedoucí na tamní dálnici v jedné koloně. Nic nového asi neuvidíte, ale na krátký okamžik je možné zaposlouchat se do nového osmiválce a díky slušné kvalitě videa (mimochodem, máme podezření, že pořízeného za aktivního přispění Porsche) máte příležitost pořádně se podívat na 918 v pohybu.

Zdroj: Carscoop

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše