Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Porsche 918 Spyder: únik katalogu odhaluje mj. sériový výkon až 795 koní
19.9.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
918 majitelů již prodaných exemplářů si bude moci pořídit i paket Weissach, který snižuje hmotnost o 35 kg. Brzy je čekají první kola za volantem.
Ohledně chystaného Porsche 918 Spyder začíná být nebývale živo. Dnes ráno jsme vás zavalili hned osmi videi, na nichž jste si hybridní supersport mohli prohlédnout v pohybu i staticky ze všech stran. A nyní pro vás máme první snímky z uniklé brožury, které přinášejí nové informace. Tou zásadní je zvýšení celkového výkonu soustavy na 795 koní. O dva koníky se rozrostla síla 4,6litrového motoru V8, elektromotory ovšem zůstávají na dosavadních hodnotách. Celá soustava tedy zřejmě hlavně bude pracovat efektivněji.
Další překvapení přináší brožura po zhlédnutí barevných variací. Mimo dekor Martini Racing, který se již představil na mnoha Porsche 918 Spyder: videích i oficiálních snímcích, totiž majitelé budou moci zvolit také polep Salzburg Racing odkazující na legenární závodní Porsche 917. Automobilka ovšem dodává, že tyto dekory budou k dispozici pouze na vybraných trzích kvůli legislativě.
Takto vyzdobený Spyder ovšem nebude jen poukazovat na minulost. Dekory jsou totiž součástí paketu Weissach, který rovněž snižuje hmotnost o 35 kg. Toho Porsche docílilo odlehčením brzd, vyjmutím loketních opěrek, dodáním karbonu a Alcantary do interiéru či záměnou standardních bezpečnostních pásů za šestibodové závodní. Hliníková kola pak udělala místo magnéziovým.
Součástí diety je také vypuštění klimatizace a audio systému, v případě zájmu je však zadarmo dostanete zpátky na palubu. Připlatit si ovšem můžete třeba za systém, který zvedne přední nápravu o 30 mm, což napomáhá přejezdu retardérů. Účinný je ale jen do rychlosti 50 km/h. Mnohem tučnější sousto ovšem představují dvě barvy připomínající tekutý kov.
Kromě šedé, kterou známe z představení sériové verze, je to také světle modrá připomínající odstín, v němž byl vyveden původní koncept. Obě pro efekt používají 10 vrstev laku a obě k vaší objednávce přihodí 50 000 Eur (v přepočtu 1 250 000 Kč). K jejich doplnění je pak ideálem karbonová střecha.
Brožura nám rovněž doplnila zřejmě poslední chybějící údaj, a to objem zavazadlového prostoru. Jeho 110 litrů by na helmu a závodní kombinézu mohlo stačit, o čemž se ostatně majitelé vyprodané série budou moci přesvědčit již příští týden. Automobilka pro ně totiž má připravená první ostrá kola, kdy s ovládáním volantu pomůže i Walter Röhrl. Také závidíte?
















Uniklá brožura představuje do nejmenších detailů veškeré doplňky, barvy a dekory, s nimiž je možné vyzdobit Porsche 918 Spyder. 918 majitelů tak může přemýšlet nad standardními nebo magneziovými ráfky či nově odhaleným provedením Salzburg Racing, jež odkazuje na závodní Porsche 917
Zdroj: Autoblog.nl
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
včeraGeorge Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
včeraNové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
29.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- Triumph TF 250-E a TF 450-E 2026: enduro z Anglie včera 08:00
- Aktuální zdravotní stav Bertelleho 29.4.2025
- WorldSBK míří do italské Cremony: Návrat Jonathana Rey 29.4.2025
- Test MotoGP v Jerezu 28.4.2025
- MS side pokračovalo v Estorilu 28.4.2025
Nejnovější články
VW poznává „kouzlo” prodeje elektromobilů. Čím víc jich prodá, tím víc prodělá, sám to přiznává
před 3 hodinamiDacia stoupá stále výš. Jedno nové auto dnes v Rumunsku vyrobí každých 55 sekund, dosáhla historického milníku
před 4 hodinamiNěmci srovnali Škody Elroq a Karoq. Elektromobilu nadržují, přesto neumí zastřít, že je skoro ve všem horší než dožívající spalovák
včeraJeden z největších dodavatelů automobilek potvrdil návrat ke spalovacím motorům, své nové řešení brzy nabídne všem
včeraSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva