Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe?

Tajnůstkaření může přitáhnout pozornost, ale jen ve chvíli, kdy nějaké tajemství existuje. V případě nejdražší Škody a nástupce Rapidu už jich ale mnoho dávno nezbývá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe?

15.10.2018 | Petr Prokopec

Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tajnůstkaření může přitáhnout pozornost, ale jen ve chvíli, kdy nějaké tajemství existuje. V případě nejdražší Škody a nástupce Rapidu už jich ale mnoho dávno nezbývá.

Lákání na nástupce Škody Rapid bude opravdu hodně zdlouhavé. A co je horší, zřejmě i hodně nudné. Mladoboleslavská automobilka proces spustila již minulý týden, kdy pustila do světa první snímek, který v podstatě nic neukázal. Byla to jen taková připomínka premiéry, která je naplánována na 6. prosinec.

Dalším z kroků na dlouhé cestě je potvrzení názvu novinky. Ta ponese název Scala, což v italštině znamená „schody“ či „žebřík“. Automobilka tím ale nechce naznačit, že si u vás hodlá šplhnout. Místo toho deklaruje i samotným názvem, že novinka vůči dosluhujícímu Rapidu vystoupá hned o několik vývojových stupňů výše. Kromě toho se jako první pochlubí nápisem Škoda roztaženým přes celou záď.

Přestože Škoda název dlouho tajila, před několika málo týdny přišel na přetřes kvůli registracím na patentovém úřadu. Již tehdy jsme naznačovali, že s největší pravděpodobností bude použit právě název „Scala“. Už jen proto, že automobilka si kromě toho patentovala také označení „Skala“, kvůli české výslovnosti.

Možná aby nás Škoda úplně neunudila, zveřejnila první oficiální skici stylového SUV Kodiaq GT, tedy prvního SUV-kupé značky. To zatím zamíří pouze na čínský trh, kde převezme úlohu vlajkové lodi a v nabídce doplní již prodávanou trojici Kamiq, Karoq a Kodiaq. Tady je ale nuda ještě větší, neboť vůz byl nafocen zcela bez maskování již před třemi měsíci. Přijít tři měsíce po úplném odhalení s ilustracemi nám přijde mimořádně nešťastné, zajímavý krok by to byl snad jen tehdy, kdybychom v mezičase zapomněli, co jsme viděli.

Škoda by si asi měla uvědomit, že žijeme v digitální době, jak sama ráda hlásá ve svých tiskových zprávách zaměřených třeba na možnost nahrazení analogového přístrojového štítu virtuálním. A na základě toho i přepracovávat strategie. Jinak riskuje, že jím naplánované kroky již nikoho zajímat nebudou - postupné odhalování dávno odhaleného nedává smysl.


Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 1 - Skoda Scala a Kodiaq GT 2018 nove foto 03Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 2 - Skoda Scala a Kodiaq GT 2018 nove foto 04Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 3 - Skoda Scala a Kodiaq GT 2018 nove foto 05
Škoda si zřejmě začala libovat v křížcích po funuse. Začala odhalovat model Kodiaq GT oficiálními ilustracemi...

Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 4 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 03Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 5 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 04Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 6 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 05Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 7 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 01Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 8 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 02Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 9 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 06Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 10 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 07Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 11 - Skoda Kodiaq GT spy bez maskovani 01
...i když jsme před třemi měsíci auto ze všech stran viděli bez špetka maskování

Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 12 - Skoda Scala a Kodiaq GT 2018 nove foto 01Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 13 - Skoda Scala a Kodiaq GT 2018 nove foto 02
S odhalením jména nástupce Rapidu je to podobné

Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 14 - Skoda nove zaregistrovane nazvy 2018 02Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 15 - Skoda nove zaregistrovane nazvy 2018 03Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 16 - Skoda nove zaregistrovane nazvy 2018 04
Jméno Scala jsme na základě patentových registrací označili za pravděpodobné už před měsícem...

Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 17 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 09Proč teď Škoda začala náznaky odhalovat novinky, které už několik měsíců známe? - 18 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 10
...tajemstvím navíc není ani vzhled samotného auta

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.