Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky

Novinka dostala do vínku kurážné čelní partie, přesto pro mnohé nebude lehké odlišit ji od ostatních modelů značky. Však si je všechny srovnejte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky

1.3.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka dostala do vínku kurážné čelní partie, přesto pro mnohé nebude lehké odlišit ji od ostatních modelů značky. Však si je všechny srovnejte.

Na dnešní večer byla naplánována oficiální premiéra nového Range Roveru Velar. Tedy modelu, který britská automobilka vmáčkla mezi verze Evoque a Sport, kde viděla bílé místo. Tuto propast jsme si mohli potvrdit již dříve, zejména po stránce cenové. Zatímco totiž první zmíněný vůz startuje pod milionem korun, druhý vás vyjde takřka na dvojnásobek. Máme zde tedy prostor odpovídající zhruba 900 000 Kč, do kterého se snadno vejde aut hned několik.

Na jeho formální vyplnění nemusíme čekat až do slavnostní prezentace, díky kolegům z Diario Motor jsou totiž venku první oficiální snímky. Příslušnost k britské značce na nich dává novinka jasně najevo, ostatně Range Rover - potažmo Land Rover - má opravdu unikátní styl. Zároveň ale design hraje stále na jednu notu a novinka vizuálně vyzpytatelná zvenčí i uvnitř.

Jedno specifikum by tu přesto bylo. Ve srovnání s dosavadními modely obou značek (tedy RR i LR) působí nový Velar agresivněji, zejména pak v čelních partiích, kde ventilační otvory v nárazníku zdobí vertikální lamely. Specifická je také čelní maska, zatímco světla sice mají korporátní identitu, ovšem také jejich grafika je do značné míry unikátem. Na bocích pak najdeme ozdoby pod zpětnými zrcátky či velká litá kola.

Právě pohled na ráfky naznačuje, že nemáme co do činění se základním modelem, ale spíše s vrcholnou variantou, která dost možná ponese označení Dynamic či SVAutobiography Dynamic. Základní modely tak budou o trochu méně výrazné, nicméně také u nich čekáme nemalou agresi. Ta se týká i zádi, ačkoliv momentálně je patrné pouze zkosené okno a výrazný spoiler.

Pohled z boku přitom odhaluje nejen delší rozvor, ale také výraznější zadní převis. Je tedy možné, že kabina bude až sedmimístná. Na potvrzení ale naštěstí dlouho čekat nebudeme, proto spekulace ponecháme stranou a místo toho zamíříme k palubce a středové konzoli, které hostí celou řadu digitálních displejů. I přesto si ovšem Velar zachoval klasické ovladače klimatizace a hlasitosti.

Další informace dorazí souběžně s oficiálním debutem, aktuálně tak jen dodáme zmínku o motorovém prostoru, kde máme čekat především čtyřválce a šestiválce. Mluví se ovšem také o vrcholném provedení SVR, které by profitovalo z osmiválcového motoru. Při pohledu na již zmiňovaný agresivní vzhled by přitom tato verze dávala smysl více než cokoliv jiného.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.


Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 1 - Range Rover Velar 2017 unik lepsi 01Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 2 - Range Rover Velar 2017 unik lepsi 02Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 3 - Range Rover Velar 2017 unik lepsi 03Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 4 - Range Rover Velar 2017 unik 04Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 5 - Range Rover Velar 2017 unik lepsi 04Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 6 - Range Rover Velar 2017 unik lepsi 05Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 7 - Range Rover Velar 2017 unik lepsi 06Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 8 - Range Rover Velar 2017 unik lepsi 07
Nový Range Rover Velar byl odhalen únikem...

Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 9 - Range Rover Velar 2017 unik lepsi 08Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 10 - Range Rover Velar 2017 unik 09Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 11 - Range Rover Velar 2017 unik 10Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 12 - Range Rover Velar 2017 unik 11Range Rover Velar odhalen únikem, je to nejagresivnější model značky - 13 - Range Rover Velar 2017 unik 12
...porovnat jej přitom můžeme s modely Evoque, Sport, klasickým Range Roverem i Land Roverem Discovery

Zdroj: Diario Motor

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.