Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře

Prototypy Leonu, které někteří měli za budoucí Cupru, ve skutečnosti nesly tovární aerokit. Zatím je k mání jen v Německu, tamní specialitou ale nezůstane.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře

27.5.2013 | Petr Miler | 5 příspěvků

Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Prototypy Leonu, které někteří měli za budoucí Cupru, ve skutečnosti nesly tovární aerokit. Zatím je k mání jen v Německu, tamní specialitou ale nezůstane.

Nová generace Leonu si u nás získala dobré jméno hned v prvním testu loni v prosinci. Dobře vypadá, slušně jezdí, navíc není drahá, to je jistě sympatická sada vlastností. Nedávno zkoušená varianta SC na tom pak nic nezměnila, spíše naopak - lépe vypadá, lépe jezdí a ještě bude levnější. Dá se tedy říci, že nabídka Leonu má co do atraktivity vzestupnou tendenci a to má ještě přijít to nejlepší. Teď nemyslíme ani tak kombík a čtyřkolku, i když i ty někomu jistě přijdou vhod, ale hlavně ostrou verzi Cupra, která ze zmiňovaného třídvířka vydupe maximum.

Než na Cupru dojde, můžeme vám naservírovat menší předkrm, který s ní tak trochu souvisí. Vlastně hned ve dvou ohledech, neboť v posledních týdnech se na některých španělských webech objevily fotky nemaskovaného nového Leonu s lehce agresivnějším vzezřením a dvojicí výfuků pod zadním nárazníkem. Španělé pochopitelně hned křičeli: „Cupra, Cupra!” v domnění, že jde o ostrou verzi maskovanou tak, aby vypadala decentněji, ale nebyla to pravda. Šlo o standardní provedení s továrním aerokitem, který vám můžeme představit dnes.

Neznamená to, že by Cupra být neměla, potvrzena byla již oficiálně a představí se spíše v horizontu týdnů než měsíců, šlo zkrátka o jiné provedení, které si na ostré tak trochu hraje. Česká a kupodivu i španělská nabídka originálního příslušenství k vozu nic takového zatím nezná, německá ale ano (asi víme proč...). O co tedy přesně jde?

Nových prvků je v německém katalogu vícero, tím hlavním je ale opravdu aerokit pro pětidvířko a SC, který čítá upravený přední, výraznější boční prahy, poměrně neskromný střešní spojler a zadní nárazník se zjevně falešným difuzorem, ale pravými dvěma koncovkami výfuků náležícím podle všeho celému „sportovnímu výfukovému systému”. Na fotkách dílo dokončují i specifická 18" kola, ta ale mít můžete i nemusíte.

Vůz tak dostal o poznání dravější výraz, navíc nemusíte skončit u aerokitu. K dispozici jsou i různé nálepky jako rychlé pruhy nebo šachovnice. Novinky v nabídce najdeme i pro interiér, když si můžete nechat pozměnit obložení palubní desky, řadičku, nášlapy pedálů nebo, pozor, doplnit svítící prahy. Zářící slůvko „Leon” vám jistě v noci ukáže správnou cestu za volant...

Mechanické změny k dispozici podle všeho nejsou a neznáme ani ceny těchto prvků. Všechny sice mají svá katalogová čísla, ceník „Zubehör” se o nich ale zatím nezmiňuje. Zítra se pokusíme zjistit, zda a případně za kolik budou tyto prvky k mání u nás, minimálně onen aerokit marně nevypadá...


Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 1 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 01Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 2 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 02Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 3 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 03Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 4 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 04Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 5 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 05Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 6 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 06Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 7 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 07Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 8 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 08Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 9 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 09Seat Leon a Leon SC 2013 dostal tovární aerokit, ostrá Cupra už klepe na dveře - 10 - Seat Leon a Leon SC 2013 aerokit 10
Tímhle vším si můžete nechat vyšperkovat svůj Leon, výsledný vzhled bude novou Cupru jistě v lecčems následovat (nebo spíše předcházet...)

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.