Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France

Chystané SUV má za sebou veřejný debut, byť v maskování. Bez něj se naživo ukáže za měsíc a kousek, do prodeje zamíří zkraje roku 2017.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France

25.7.2016 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chystané SUV má za sebou veřejný debut, byť v maskování. Bez něj se naživo ukáže za měsíc a kousek, do prodeje zamíří zkraje roku 2017.

Už minulý týden bylo v době, kdy se provalila podoba interiéru nové Škody Kodiaq, bylo oznámeno, že vůz čeká malá-velká premiéra. Měl se ukázat při závěrečné etapě Tour de France, tedy cyklistického závodu, který mladoboleslavská automobilka již nějaký ten pátek sponzoruje. Aby přitom toto spojení bylo naprosto dokonalé, posadil se za volant vítěz Tour z roku 1987 Stephen Roche, který nové SUV odřídil z Chantilly do 113 kilometrů vzdálené Paříže.

Pro dané účely dostal Kodiaq speciální polep v červené, šedé a černé barvě. Jím odkazuje na Škodu Superb vyvedenou v červeném odstínu Corrida, jež jako tzv. Red Car, tedy mobilní dispečink, využívá ředitel závodu Christian Prudhomme. Jen těmito vozy ovšem mladoboleslavské sponzorství nekončí, dále značka pro účely Tour de France dodala 250 organizačních a doprovodných vozů a přes 50 týmových vozů.

Spojení mezi Škodou a cyklistickým závodem je tedy nemalé, nicméně my jej necháme stranou a budeme se věnovat samotnému SUV. O něm ale značka nezveřejnila žádné nové informace. Pouze potvrdila, že Kodiaq se bez kamufláže objeví při zářijové premiéře v Berlíně, později i na autosalonu v Paříži a do prodeje zamíří na počátku příštího roku. Představovat má počátek nové SUV-ofenzivy značky, přičemž doprovázet jej bude motto „Discover New Grounds“.

Na druhou stranu, z dosavadních informací již víme opravdu hodně. Zrekapitulovat tedy můžeme, že SUV bude mít délku 4,7 metru, přičemž v kabině se zcela novou architekturou nabídne prostor až pro sedm cestujících. Nabídnout jim má široké možnosti konektivity, moderní asistenční systémy a progresivní multimédia.

Pod kapotou pak bude možné najít prakticky tytéž pohonné jednotky jako u Škody Superb, tedy s výjimkou těch nejvýkonnějších. Je přitom otázkou, zda ty budou uvedeny ve druhé vlně nebo je mladoboleslavská automobilka vůbec nevyužije. Spíše však počítáme s první variantou.


Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 1 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 01Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 2 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 02Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 3 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 03Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 4 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 04Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 5 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 05Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 6 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 06Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 7 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 07Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 8 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 08Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 9 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 09Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 10 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 10Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 11 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 11Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 12 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 12Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 13 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 13Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 14 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 14Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 15 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 15Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 16 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 16Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 17 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 17Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 18 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 18Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 19 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 19Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 20 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 20Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 21 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 21Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 22 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 22Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 23 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 23Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 24 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 24Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 25 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 25Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 26 - Skoda Kodiaq premiera Tour de France 2016 26
Škoda Kodiaq v Paříži je výjimečný zjev, minimálně v tuto chvíli

Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 27 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 01Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 28 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 29 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02aŠkoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 30 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02bŠkoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 31 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 03Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 32 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 04
Minulý týden jsme vám mohli ukázat interiér vozu

Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 33 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 37Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 34 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 38Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 35 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 39Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 36 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 40Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 37 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 41Škoda Kodiaq si odbyla premiéru v Paříži, v cíli Tour de France - 38 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 42
Po českých silnicích jezdí také převlečený za Range Rover, možná ještě méně maskovaný

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše