Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů

(+ video) Nové SUV přichází s dosud neviděnou architekturou a hodnotně působícími detaily. Jiná jsou tlačítka, výdechy ventilace i úložné prostory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů

21.7.2016 | Petr Prokopec | 23 příspěvků

Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Nové SUV přichází s dosud neviděnou architekturou a hodnotně působícími detaily. Jiná jsou tlačítka, výdechy ventilace i úložné prostory.

O nové Škodě Kodiaq jsme se takřka vyčerpávajícím způsobem rozepsali na počátku tohoto měsíce, kdy mladoboleslavská automobilka přistoupila k dalšímu kroku ve svém odhalování tohoto modelu a nechala nás až sedmimístné SUV tak trochu osahat, prohlédnout a prozradila nám k němu spoustu nových detailů. Vše samozřejmě za přítomnosti zástupců značky a také notné kamufláže, jež halila zevnějšek i části kabiny.

Exteriér přitom k tajuplnému hradu v Karpatech můžeme přirovnat jen stěží, zde již existuje bezpočet vodítek, jež utváří finální obraz. Víme proto, že ve srovnání s konceptem Vision S se produkční verze bude lišit jen detaily. A jelikož v mezičase byl bez maskování nafocen i prodloužený Volkswagen Tiguan, máme jasnou představu také o proporcích sériového modelu.

Interiér oproti tomu byl až dosud neprobádanou oblastí, však už při pohledu na futuristické pojetí výše zmíněné studie bylo jasné, že právě zde se Kodiaq bude lišit nejvíce. Výsledek jsme viděli, ale mohli jsme jej popsat pouze slovy - obrazová dokumentace chyběla, protože záběry interiéru (a nakonec ani nemaskovaného interiéru) na první fyzické prezentaci nebylo možné pořizovat. Ven se ale nakonec přece jen dostal jeden snímek kabiny prvních prototypů, takže vám můžeme vnitřek - i s detaily, které fotit šlo - ukázat i obrazem.

Z fotky je jasně patrné, že až sedmimístné SUV přichází se zcela novou architekturou s velkou kapličkou přístrojového štítu. Poté se palubní deska poněkud propadá, aby před spolujezdcem opětovně vystoupila lehce nad úroveň. Hledat za tím přitom zcela jistě můžeme nejen výhled ven, ale také snahu o maximalizaci schránky před spolujezdcem.

Jako staří známí působí jen volant a přístrojovka, vše ostatní je jiné. Středovou konzoli okupuje rozměrný displej, po jehož stranách najdeme ovládací tlačítka. Další jsou pak soustředěna o patro níže a mají na starosti klimatizaci, ty ve formě „klavíru“ pak slouží k zamykání, přepínání výstražných světel či aktivaci různých asistentů. Vše přitom působí hodnotněji než u stávajících modelů Škody, které náhle vypadají jako chudí příbuzní.

Automobilka plánuje celou řadu „Simply Clever“ prvků, z nichž jeden se týká již zmiňované schránky před spolujezdcem. Ta je dvojitá, přičemž jedna část se otevírá směrem nahoru, druhá dolů. Ovládací tlačítka jsou vkusně ukrytá ve spodní části palubky, která již počítá s kontrastní barvou. Specifické jsou ale i výdechy klimatizace.

Dále se Škoda zaměří na konektivitu, kdy již palubní počítač dostane přímé připojení k internetu. Navigace bude pracovat s mapami Google a Street View, chybět nebude ani kompatibilita se systémy Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink. Unikátem je „palubní interkom“, jenž umožňuje komunikaci mezi cestujícími napříč třemi řadami sedadel.

Zmínit můžeme ještě prostornost, i když ta již z fotografie patrná není. Nicméně víme, že i sedadla v zavazadelníku nabízí prostor i pro cestující vysoké až 180 cm. V takové chvíli je ale třeba počítat pouze s 270 litry objemu pro tašky a kufry - tato kapacita však může narůst až na 2 065 litrů u pětimístné verze se sklopenými zadními sedadly.

Na další fakta či záběry si budeme muset opět pár dní počkat, virtuální debut nové Škody Kodiaq je pak naplánován na 1. září. Výroba odstartuje v říjnu, první exempláře však k zákazníkům dorazí až na počátku příštího roku. Ceny přitom budou do značné míry kopírovat nabídku Škody Superb liftback a kombi, budou se pohybovat právě mezi nimi.


Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 1 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 01Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 2 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 3 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02aToto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 4 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 02bToto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 5 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 04Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 6 - Skoda Kodiaq interier interior prvni 03
Toto je interiér nového Kodiaqu a některé jeho detaily

Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 7 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 33Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 8 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 33aToto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 9 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 33b
Jak už jsme zmínili, nová Škoda bude při vystupování a nastupování do interiéru chránit dveře stále výjimečným systémem ochrany hran

Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 10 - Skoda Vision S test jizda 41Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 11 - Skoda Vision S test jizda 42Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 12 - Skoda Vision S test jizda 43Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 13 - Skoda Vision S test jizda 44Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 14 - Skoda Vision S test jizda 64Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 15 - Skoda Vision S test jizda 65
Inspirace finálního provedení interiéru konceptem Vision S je velmi volná

Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 16 - VW Tiguan 2016 prvni oficialni sada 13Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 17 - VW Tiguan 2016 prvni oficialni sada 15Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 18 - Volkswagen Tiguan 2016 interier dalsi 01
Ze sesterského VW Tiguan si toho Kodiaq příliš mnoho nepůjčil

Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 19 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 37Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 20 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 38Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 21 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 39Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 22 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 40Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 23 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 41Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 24 - Skoda Kodiaq predstaveni prvni 42
Vnějšek nejlépe ukazují snímky vozu maskovaného za Range Rover, lépe vám finální podobu zatím ukázat nemůžeme

Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 25 - Skoda Kodiaq Tour de France 2016 01Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 26 - Skoda Kodiaq Tour de France 2016 02Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 27 - Skoda Kodiaq Tour de France 2016 03Toto je interiér nové Škody Kodiaq, je úplně jiný než u dnešních modelů - 28 - Skoda Kodiaq Tour de France 2016 04
Kodiaq v rámci podpory Tour de France ze strany Škody doprovodí závodníky do cíle. Pochopitelně znovu maskovaný, byť trochu jinak

Petr Prokopec

Diskuze 23 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.