Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska

Mladoboleslavská automobilka představí novou formu vlastnictví automobilu, pomocí které chce omladit i průměrné stáří českého vozového parku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska

15.5.2014 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mladoboleslavská automobilka představí novou formu vlastnictví automobilu, pomocí které chce omladit i průměrné stáří českého vozového parku.

Existuje řada způsobů, jak se stát uživatelem nového automobilu - kromě nákupu si jej můžete třeba i půjčit. Až doposud jste mohli vybírat hlavně mezi autopůjčovnami, nově však budete moci i jako soukromníci snadno sáhnout také po operativním leasingu. Ten hodlá v České republice ve velkém nabízet i soukromým osobám mladoboleslavská Škoda, jež by tak navázala na služby, které jsou nyní skrze společnost ŠkoFin k mání firmám. Privátní klientele u nás kupodivu operativní leasing nikdo nenabízí, ačkoliv je tento produkt na českém trhu již od roku 1989 a ve světě je často oblíbenější než to, čemu se u nás říká leasing.

Podstatou systému je pronájem vozu, kdy uživatel si může zvolit jeho délku i typ. V prvním případě je nejkratší možnou dobou 12 měsíců (Škoda ovšem nabízí i zaměstnanecký leasing, kdy je možné zvolit též šestiměsíční pronájem), nejdelší pak 5 let. V případě druhém pak můžete zvolit verzi, která spočívá pouze v zápůjčce samotného vozu, k mání je ovšem i pronájem včetně kompletního servisu.

Výhod je samozřejmě několik, ta hlavní se však zaměřuje na soukromé podnikatelské subjekty. Ty si totiž mohou leasingové splátky dát do nákladů celé. Snížena je pak administrativní zátěž či náklady na pracovní síly (veškerou agendu de facto vyřizuje leasingová společnost), přičemž po ukončení smlouvy vůz jednoduše vrátíte a sáhnete po novém.

Daný produkt samozřejmě neosloví každého, pro někoho je podstatné vidět své v technickém průkazu u kolonky „majitel”. Pokud ovšem již při nákupu automobilu uvažujete o jeho následném prodeji, pak byste veškeré možnosti měli důkladně zvážit. Při částce od 5 000 Kč (Rapid), respektive 6 000 Kč (Octavia) měsíčně by se vám totiž operativní leasing mohl vyplatit.

Koneckonců, počítejte s námi. Kupříkladu u Octavie ročně zaplatíte 72 tisíc korun, po třech letech, jež jsou u operativního leasingu nejčastější volbou, jste tak lehčí o 216 000 Kč. Nic sice v ten moment nevlastníte, neboť jste nic nekupovali, zároveň však nemusíte zoufale obírat bazary a tak nést břemeno ztráty hodnoty a servisních nákladů, které v té chvíli snadno mohou bý vyšší než cena pronájmu.

Škoda má přitom již také vymyšleno, jak naložit s vozy, které budou po skončení smlouvy navráceny. Takové totiž budou nabízeny skrze program Škoda Plus jakožto ojetiny. Díky tomu by mělo dojít k omlazení českého vozového parku, jehož průměrné stáří v současné době činí 14,2 roku. Aktuálně totiž značka takto prodá zhruba 25 tisíc vozů ročně, po zavedení leasignu by to měl být dvojnásobek.

Není to ovšem jediná novinka, s jakou mladoboleslavská automobilka přichází. Vyjma zmiňovaného finančního produktu totiž Škodu čeká rošáda produkce modelu Roomster. Ten je aktuálně montován v Kvasinách, tamní linky se však musí připravit na výrobu velkého SUV. Roomster by tak měl zamířit do polské Poznaně, kde se již montuje Volkswagen Caddy.

Právě z tohoto modelu by nová generace Škody Roomster měla vycházet, od května příštího roku tak můžeme očekávat příchod větší (ale zároveň také dražší) verze. Dementovány jsou tak jednou provždy zvěsti o tom, že by Roomster jakožto nejméně prodávaný model značky měl skončit bez nástupce.


Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 1 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 01Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 2 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 02Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 3 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 03Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 4 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 04Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 5 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 05Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 6 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 06Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 7 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 07Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 8 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 08Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 9 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 09Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 10 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 10Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 11 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 11Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 12 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 12Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 13 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 13Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 14 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 14Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 15 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 15Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 16 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 16Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 17 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 17Škoda nabídne operativní leasing lidu, výrobu Roomsteru přesune do Polska - 18 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 18
Skrze operativní leasing si budete moci pořídit i Rapid Spaceback ve výbavě Monte Carlo. V takovém případě však počítejte s vyšší měsíční splátkou než u základní verze

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.