Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem

Jestli se škodovce dosud něco dařilo z nové Octavie RS tajit, byl to její interiér. Teď si můžete prohlédnout i ten, za pozoruhodných okolností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem

29.6.2013 | Petr Miler | 9 příspěvků

Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jestli se škodovce dosud něco dařilo z nové Octavie RS tajit, byl to její interiér. Teď si můžete prohlédnout i ten, za pozoruhodných okolností.

Tip: Prohlédněte si také oficiální fotky interiéru nové Octavie RS a další části jejího katalogu.

Nové eReSo se naším zpravodajstvím táhne jako červená nit už od začátku června, kdy z ní automobilka alespoň virtuálně strhla plachtu. Řekla nám toho docela dost, ale zase ne tolik, a tak jsme zejména technické detaily a první ceny postupně doplňovali, až jsme po včerejším zveřejnění prvních fotek z ulice mohli říci, že o autě víme prakticky vše. Na jednu věc jsme ale zapomněli - na interiér, ten dosud nebylo možné spatřit a mohli jsme si jej leda představovat z popisu automobilky. I to se dneškem konečně mění.

Takže automobilka zveřejnila jeho fotky? Omyl, níže publikované snímky a celý příběh obcházející tento článek by v encyklopedii mohl posloužit coby definice slova „absurdní”, jinak se to přinejmenším z českého pohledu nejeví. Fotky totiž nejsou špionážní, z ulice ani nic podobného, jde o snímky autorizovaného dealera značky, který má auto „na krámě” a pokud k němu zítra vyrazíte z dovolené v Chorvatsku s 27 970 Eury v kapse, auto vám dá na cestu domů.

Vůz je totiž k mání u slovinského prodejce Škody Ro+So, tedy v zemi, kde byly jako první zveřejněny ceny. Evidentně se tak nestalo náhodou, a tak zatímco u nás můžeme auto spatřit leda náhodou, neznáme podobu jeho interiéru, neznáme jeho cenu natož abychom s ním někdy jeli, ve Slovinsku si jej můžete osahat, projet a klidně i koupit. Něco nám snad uniklo? Postavila si škodovka na jihu nějakou tajnou továrnu, kde bude Octavie RS vyrábět?

Odhlédneme-li od skutečně podivných okolností této záležitosti, znamená pro nás přinejmenším jednu pozitivní věc - interiér vozu si nyní můžeme prohlédnout v celé jeho kráse. V tomto případě se jedná o provedení RS TDI se 184 naftovými koňmi pod kapotou a ne zcela základní výbavou. Specifika všech RS ale fotky vnitřku zachycují dokonale. Je to zejména upravený tříramenný volant s nově tvarovaným věncem a koženým obšitím s červeným stehováním a sportovní sedadla s integrálními opěrkami hlavy.

Další snímky vám dovolí prohlédnout si kombík v barvě Race Blue a základními 17" koly. Předem ale varujeme, že snímky někdo pořizoval fotoaparátem, který bychom tipovali na produkt firmy Mustek z konce devadesátých let a rozlišením 640x480, a tak nečekejte žádnou úchvatnou podívanou. Za ten pohled do interiéru ale stejně stojí...


Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 1 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 01Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 2 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 02Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 3 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 03Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 4 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 04Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 5 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 05Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 6 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 06Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 7 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 07Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 8 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 08
Chcete novou Octavii RS Combi TDI? Pak hurá do Slovinska, zítra s ní jedete domů. V ČR je tabu i ceník...

Zdroj: Roso.si přes Avto.net

Petr Miler

Diskuze 9 příspěvků