Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem

Jestli se škodovce dosud něco dařilo z nové Octavie RS tajit, byl to její interiér. Teď si můžete prohlédnout i ten, za pozoruhodných okolností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem

29.6.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jestli se škodovce dosud něco dařilo z nové Octavie RS tajit, byl to její interiér. Teď si můžete prohlédnout i ten, za pozoruhodných okolností.

Tip: Prohlédněte si také oficiální fotky interiéru nové Octavie RS a další části jejího katalogu.

Nové eReSo se naším zpravodajstvím táhne jako červená nit už od začátku června, kdy z ní automobilka alespoň virtuálně strhla plachtu. Řekla nám toho docela dost, ale zase ne tolik, a tak jsme zejména technické detaily a první ceny postupně doplňovali, až jsme po včerejším zveřejnění prvních fotek z ulice mohli říci, že o autě víme prakticky vše. Na jednu věc jsme ale zapomněli - na interiér, ten dosud nebylo možné spatřit a mohli jsme si jej leda představovat z popisu automobilky. I to se dneškem konečně mění.

Takže automobilka zveřejnila jeho fotky? Omyl, níže publikované snímky a celý příběh obcházející tento článek by v encyklopedii mohl posloužit coby definice slova „absurdní”, jinak se to přinejmenším z českého pohledu nejeví. Fotky totiž nejsou špionážní, z ulice ani nic podobného, jde o snímky autorizovaného dealera značky, který má auto „na krámě” a pokud k němu zítra vyrazíte z dovolené v Chorvatsku s 27 970 Eury v kapse, auto vám dá na cestu domů.

Vůz je totiž k mání u slovinského prodejce Škody Ro+So, tedy v zemi, kde byly jako první zveřejněny ceny. Evidentně se tak nestalo náhodou, a tak zatímco u nás můžeme auto spatřit leda náhodou, neznáme podobu jeho interiéru, neznáme jeho cenu natož abychom s ním někdy jeli, ve Slovinsku si jej můžete osahat, projet a klidně i koupit. Něco nám snad uniklo? Postavila si škodovka na jihu nějakou tajnou továrnu, kde bude Octavie RS vyrábět?

Odhlédneme-li od skutečně podivných okolností této záležitosti, znamená pro nás přinejmenším jednu pozitivní věc - interiér vozu si nyní můžeme prohlédnout v celé jeho kráse. V tomto případě se jedná o provedení RS TDI se 184 naftovými koňmi pod kapotou a ne zcela základní výbavou. Specifika všech RS ale fotky vnitřku zachycují dokonale. Je to zejména upravený tříramenný volant s nově tvarovaným věncem a koženým obšitím s červeným stehováním a sportovní sedadla s integrálními opěrkami hlavy.

Další snímky vám dovolí prohlédnout si kombík v barvě Race Blue a základními 17" koly. Předem ale varujeme, že snímky někdo pořizoval fotoaparátem, který bychom tipovali na produkt firmy Mustek z konce devadesátých let a rozlišením 640x480, a tak nečekejte žádnou úchvatnou podívanou. Za ten pohled do interiéru ale stejně stojí...


Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 1 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 01Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 2 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 02Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 3 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 03Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 4 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 04Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 5 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 05Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 6 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 06Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 7 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 07Škoda Octavia III RS TDI znovu nafocena, teď i s interiérem - 8 - Skoda Octavia III RS Combi TDI Slovinsko 08
Chcete novou Octavii RS Combi TDI? Pak hurá do Slovinska, zítra s ní jedete domů. V ČR je tabu i ceník...

Zdroj: Roso.si přes Avto.net

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše