Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Škoda Octavia RS 230 detailněji: nejostřejší Octavia bude i Combi
3.3.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ živé foto) Mladoboleslavská novinka dostala k dobru 10 koní a další úpravy. Stovku pokoří za 6,7 sekundy, k dispozici je s manuálem i automatem DSG.
Největším želízkem mladoboleslavské automobilky na ženevském autosalonu je dozajista nová generace Škody Superb, o té jsme si však už dříve řekli vše a dnes přidali pouze její cenu. Dost možná zajímavější novinkou česká značky na výstavišti Palexpo je tak Octavia RS 230, kterou dříve automobilka pouze avizovala. O příchodu této verze jsme se zmiňovali již před dvěma týdny, tehdy však nebyla k dispozici zrovna rozsáhlá fotogalerie. To ale dnešním dnem změníme, přičemž k samotným snímkům přihodíme i pár dodatečných faktů.
Začít můžeme motorovým prostorem, se kterým jsou koneckonců spojeny největší změny. Zachován sice zůstal dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec TSI, jeho výkon však narostl o 7 kW/10 koní na 169 kW/230 koní. Stovku tak liftback v kombinaci se šestistupňovým manuálem zdolá již za 6,7 sekundy (o desetinu rychleji než standard s 220 koňmi) a maximálně se rozjede na 250 km/h (nárůst o dva kilometry v hodině). Rázem tak máme čest s nejrychlejší produkční Octavií všech dob (ty „neprodukční” někdy jedou i jako Veyron).
Kromě výše zmíněné konfigurace ovšem budou moci zákazníci sáhnout také po šestistupňovém dvouspojkovém automatu DSG, stejně jako je možné méně praktickou karoserii vyměnit za verzi kombi. V těchto případech ovšem bohužel nemůžeme dát k dobru žádný technický údaj, i když je velmi pravděpodobné, že dojde k odchylkám v řádu maximálně desetin sekundy či jednoho nebo dvou kilometrů.
Naši pozornost tedy můžeme stočit k dalším informacím, jež zmiňují hlavně příchod diferenciálu s elektrohydraulicky řízenou svorností již ve standardní výbavě. Dále lze počítat s 19palcovými litými koly Xtreme, s nimiž jsou spojeny pneumatiky Dunlop Direzza Sport, samotný bodykit ovšem zůstal víceméně nezměněn. Tedy respektive zachovány zůstaly komponenty standardní verze, jen jsou nyní lakovány na černo.
Uvnitř je možné počítat s kontrastními červenými švy nebo ozdobnými lištami dveřních prahů, kromě toho se pak nejspíše navýší i standardní výbava. Na tu si ovšem budeme moci blíže posvítit nejpozději v červnu letošního roku, kdy výkonnější model zamíří do prodeje a kdy se tedy objeví v oficiálním ceníku.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.















Výkonnější Octavia RS 230 vypadá v bílém laku jako vlk v rouše beránčím
Nová Škoda Octavia RS 230 bude k mání jako liftback i kombi. Zákazníci pak mohou volit i mezi manuálem či automatem
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
včeraVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
15.9.2025BMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
13.9.2025
Nejnovější články
Mercedes po poprasku okolo říká, že motory BMW odebírat nebude. Prý má skvělé vlastní, za vlastní považuje i ty z Číny
před 10 hodinamiLegendu Fordu zařízli po čtyřech generacích, o to levněji ji dnes koupíte ojetou. Za své ceny nabízí hromadu muziky
včeraPrezident Erdogan si vyzkoušel druhé turecké národní auto, na konkurenta Octavie se moc nadšeně netvářil
včeraŠéf Škody potvrdil, že ostrá Fabia se vrátí. Přijde ještě letos, levnější auta ale nebudou
včeraNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva