Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran

Škoda zvýšila intenzitu vypouštění kamuflovaných testovacích vozů do provozu. Finální testy? Těžko. Prostě propaguje Rapid.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran

3.5.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda zvýšila intenzitu vypouštění kamuflovaných testovacích vozů do provozu. Finální testy? Těžko. Prostě propaguje Rapid.

Na hlavních silničních tazích, dálnicích a v metropoli se množí případy výskytu kamuflovaného kompaktního sedanu v černém nebo stříbrném laku. Jak jsme si ukázali minule, ne vždycky se jedná o novou Škodu Rapid. Občas její místo zastoupí prototyp Seatu Toledo. Pokud je tedy vůbec možné oba vozy takto rozlišovat.

To ale nic nemění na tom, že lidé v provozu obvykle považují tento vůz za Rapid, fotí si jej a obrázky posílají dál nebo jej sdílejí na sociálních sítích. Přestože je většina z nich přesvědčena, že měli jen štěstí, náhoda s tím nemá co dělat.

Kdyby Škoda chtěla svou novinku skutečně utajit, rozhodně by ji nevypouštěla jen tak za bílého dne do pražských ulic. A pokud by opravdu potřebovala testovat, vždycky by mohla využít jednak mohutnější kamufláž a zároveň Rapid poslat na místa s poněkud menším výskytem mobilních telefonů s fotoaparátem.

Tady jsme patrně svědky něčeho jiného. V červenci končí výroba Octavie Tour a je zřejmé, že Škoda nebude dlouho otálet s náběhem produkce, ani oficiální prezentací. Fotky nám Mladá Boleslav zatím ukázat nemůže, o náležitou publicitu se ale postarají samotní lidé, ve kterých je vyvoláván pocit, že odhalují nějaké tajemství.

Aktuálně tady máme dva takové případy. Jedním z nich je video prezentované na webu novinky.cz. Z něj pochází záběry černého vozu, který by opravdu mohl být Rapidem. Na přídi je ale vidět, že autor kamufláže evidentně chtěl pomocí černé lepicí pásky vyvolat mylný dojem, že evropský Rapid bude mít stejně tvarovaná přední i zadní světla jako ten indický. To se asi nedá očekávat.

Dokonce bych si dovolil zajít ještě kousek dál a říci, že černý vůz je evropský Rapid s naroubovanou přídí i zádí asijského modelu. Tvar bočního prosklení odpovídá tomu, co jsme viděli u Toleda, světla a prolisy na víku zavazadlového prostoru ale vypadají přesně jako na Rapidu, který Škoda prodává indickým zákazníkům.

A co ten stříbrný kus? Autorem těchto záběrů je Jiří Čejgl, který nám je laskavě poskytl. Příď auta od něj nemáme, ale podle tvaru kufru, jeho prolisů a linií v nárazníku to vypadá na kus, který jsme nejdříve omylem považovali za Rapid, a později se z něj vyklubalo něco, co mnohem více odpovídalo Toledu než Škodě. Možná.

Ať už to je ale cokoli, ve Škodovce si můžou mnout ruce. Jejich novinka ještě ani nebyla představena a už se o ní mluví téměř ve všech médiích. Za trochu toho divadla na silnicích a černou nebo stříbrnou páskou taková neplacená reklama rohodně stojí.


Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 1 - Skoda Rapid spy CR 01Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 2 - Skoda Rapid spy CR 02Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 3 - Skoda Rapid spy CR 03Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 4 - Skoda Rapid spy CR 04Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 5 - Skoda Rapid spy CR 05Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 6 - Skoda Rapid spy CR 06
Černý stroj by opravdu mohl být náš Rapid, světla a víko kufru ale vypadají jako z Rapidu indického. Stříbrný vůz je podle všeho opět jen kamuflované Toledo

Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 7 - Skoda Rapid 2011 nove 06Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 8 - Skoda Rapid 2011 nove 07Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 9 - Skoda Rapid 2011 nove 09Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 10 - Seat Toledo 2012 oficilani 03Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 11 - Seat Toledo 2012 oficilani 02Škoda Rapid 2012 znovu nafocena, nyní ze všech stran - 12 - Seat Toledo 2012 oficilani 04
Příď a záď černého kamuflovaného vozu připomíná indický Rapid, tvar bočního prosklení vypadá jinak. Evropské dvojičky postrádají malé samostatné okno před sloupkem C

Foto: novinky.cz, Jiří Čejgl

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše