Škoda Superb 2013: facelift ve stylu Rapidu o kus blíže realitě

Nejluxusnější český model čeká lehké omlazení. Definovat jej budou nová příď ve stylu Rapidu, odvážnější záď a nový 2,0 TDI se 150 koňmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Superb 2013: facelift ve stylu Rapidu o kus blíže realitě

18.10.2012 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Škoda Superb 2013: facelift ve stylu Rapidu o kus blíže realitě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejluxusnější český model čeká lehké omlazení. Definovat jej budou nová příď ve stylu Rapidu, odvážnější záď a nový 2,0 TDI se 150 koňmi.

V současné době sice máme podle čínského kalendáře Rok draka, již za pár týdnů bychom jej ale mohli přeměnit na Rok Škody. Mladoboleslavská značka totiž chystá výraznou ofenzivu, kterou odstartuje třetí generace populární Octavie. Ta je již prakticky připravena k prodeji, s ohledem na nedávný příchod nového Rapidu si ale její příznivci budou muset ještě nějaký ten měsíc počkat. Rozhodně však ne déle než do května, během měsíce lásky by totiž do showroomů Škody měl dorazit faceliftovaný Superb.

Modernizace vlajkové lodi značky přitom spíše než postup, jaký Lexus uplatnil u modelové řady LS, připomíná upgrade, jakým se v příštím roce pochlubí BMW 5 F10. A to přesto, že zpředu se facelift omezí jen na světlomety tvarově inspirované Škodou Rapid, které budou k dennímu svícení používat diody. Lehce pozměněná ale má být čelní maska, která nabídne více prostoru většímu logu automobilky.

Prakticky od základu ale byly překopány zadní partie, které mnohým přišly poněkud smutné. Světla tak okopírovala vzhled modelů Audi, zatímco inspirací pro prolisy v okolí registrační značky byl opětovně Rapid. I když se dá počítat s tím, že obdobná úprava vzhledu se objeví také u nové Octavie a bude symbolizovat nový firemní design. Přesvědčit se o tom můžete při shlédnutí fotogalerie francouzského magazínu Automobile.

Uvnitř pak Škoda vymění volant a modernizuje audio systém, přičemž celkově výbava navýší luxus. Ovšem jen nepatrně, aby nebyly ohroženy modely Volkswagenu, což se již v minulosti stalo. Jedinou neznámou tak zůstává zachování dvojitého otevírání víka zavazadelníku TwinDoor.

Jistotu však máme v motorovém prostoru, kde naleznete základní dvoulitrový turbodiesel s výkonem navýšeným na 150 koní z nové řady EA 288. Tato pohonná jednotka, kterou kromě Superbu bude používat i VW Golf sedmé generace, přitom slibuje i nižší spotřebu. Bestseller modelové řady je tak předem jasně dán.


Škoda Superb 2013: facelift ve stylu Rapidu o kus blíže realitě - 1 - Skoda Superb 2013 facelift ilustrace Perex
Počítačová retuše faceliftované Škody Superb od L'Automobile Magayine naznačuje, jak budou vypadat nová světla zahrnující diody pro denní svícení

Škoda Superb 2013: facelift ve stylu Rapidu o kus blíže realitě - 2 - Skoda Superb 2013 facelift spy 01Škoda Superb 2013: facelift ve stylu Rapidu o kus blíže realitě - 3 - Skoda Superb 2013 facelift spy 02Škoda Superb 2013: facelift ve stylu Rapidu o kus blíže realitě - 4 - Skoda Superb 2013 facelift spy 03
První špionážní snímky pro změnu představily záď, která je výrazně dynamičtější než u stávajícího modelu. Příď modelu pro Čínu se od té náležící evropské verzi může lišit

Ilustrace: L'Automobile Magazine

Petr Prokopec

Diskuze 15 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.