Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila

Škoda Octavia je modlou českého trhu s auty a současná situace o tom svědčí více než kterákoli jiná. Třetí generace modelu si na trhu balí fidlátka, ale Škoda zdražuje. V Nizozemsku se musí podbízet.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila

20.10.2019 | Petr Prokopec

Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila

/

Škoda Octavia je modlou českého trhu s auty a současná situace o tom svědčí více než kterákoli jiná. Třetí generace modelu si na trhu balí fidlátka, ale Škoda zdražuje. V Nizozemsku se musí podbízet.

Není žádným tajemstvím, že již za necelé čtyři týdny bude odhalena nová Škoda Octavia. Do prodeje dorazí na počátku příštího roku a dá se předpokládat, že řada lidí kvůli tomu odloží nákup nového vozu až na tuto dobu. Automobilky se v takové chvíli obvykle potýkají s poklesem zájmu, což se obvykle snaží vykompenzovat slevami na auta doposud vyráběné generace. Mladoboleslavská automobilka není výjimkou, ale ne všude.

Česká značka se totiž rozhodla pro výrazné zlevnění skladových vozů. Pokud tedy nyní zatoužíte po Škodě Octavia 1,0 TSI, můžete ji mít o nemalých 52 tisíc levněji. A za předpokladu, že se rozhodnete pořídit 1,6litrový turbodiesel, který byl taktéž naladěn na 115 koní, pak úspora je dokonce téměř dvojnásobná - z oficiální ceny bude odečteno 90 tisíc korun. Ani to však neznamená konec dobrých zpráv, v případě volby verze Combi 1,6 TDI s výbavou Style přichází sleva ve výši 154 tisíc korun. V podstatě je tak vůz o čtvrtinu levnější, podobnou slevu Škoda běžně nedává ani velkým zákazníkům.

Pokud už se ale chystáte vyrazit k nejbližšímu prodejci značky, raději zastavte. Tyto slevy jsou aktuálně dostupné u nizozemských dealerů, u těch českých žádná mimořádná akce neprobíhá. Skladová auta jistě s nějakou slevou dostanete, ale to platí vždy. Jinak je zjevné, že v České republice poptávka po Octavii třetí generace nepolevuje.

Ze strany výrobce u nás totiž došlo k naprosto opačnému posunu. Nejlevnější Octavia v ceníku nyní startuje na - nebojíme se říci to slovo - závratných 532 900 Kč, za což dostáváte litrový tříválec a výbavu Ambition zahrnující třeba 16palcová litá kola, multimediální systém Swing či malý kožený paket. Totéž v době příchodu „čtyřokého“ faceliftu na trh, tedy v roce 2017, stálo 463 900 Kč. Výbava Ambition navíc nebyla startovní, místo toho se začínalo na úrovni Active, kdy jste za tutéž motorizaci platili 407 900 Kč.

V tuto chvíli je tak nejlépe vidět, jak Češi po Octavii prahnou - prostor automobilce slevit nedají ani na samém konci výroby. V Nizozemsku, kde je situace ovlivněna také odlivem zákazníků od „neelektrifikovaných” aut, platí jiné poměry. Možná by se i vyplatilo tam nějakou skladovku koupit, navzdory obecně vyšším cenám.


Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 1 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 01Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 2 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 02Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 3 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 03Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 4 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 04Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 5 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 05Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 6 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 06Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 7 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 07Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 8 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 08Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 9 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 09Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 10 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 10Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 11 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 11Škoda výrazně zlevnila Octavie III na závěr výroby, ale ne u nás, tady zdražila - 12 - Skoda Octavia Combi 2017 cervena 12
Škoda Octavia je v Nizozemsku nabízena s citelnými slevami u nás ale citelně podražila. Inu, proč zlevňovat něco, po čem lidé stále pasou

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše