Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli

Statisíce korun za rok by muselo zaplatit každé dítě, pokud by při ježdění za svými zálibami či povinnostmi používalo taxi. S rodiči to má zadarmo, teď už ale ne nutně s rodiči, kteří vlastní Škodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli

17.7.2019 | Petr Prokopec

Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli

/

Statisíce korun za rok by muselo zaplatit každé dítě, pokud by při ježdění za svými zálibami či povinnostmi používalo taxi. S rodiči to má zadarmo, teď už ale ne nutně s rodiči, kteří vlastní Škodu.

Vychovávat děti v dnešním světě může na první pohled vypadat jednodušeji, než tomu bylo dříve. Rodiče mají k dispozici moderní techniku, která jejich ratolesti monitoruje a hlídá na každém kroku, stejně jako může zajistit i jejich vyžití. Ve výsledku byste tak neměli mít na hlavě jediný šedivý vlas. Realitou je ale pravý opak, starostí mají dnešní rodiče často více než nad hlavu. Často hlavně s rozvozem dětí na různé koníčky, což nezabere jen spoustu jejich času, ale zároveň zasadí i citelnou ránu do rodinného rozpočtu.

Britské zastoupení Škody v tomto ohledu zjistilo, že tamní rodiče každý rok najedou průměrně 2 652 kilometrů navíc jen proto, aby dovezli své ratolesti do škol, školek či sportovních nebo zájmových klubů. Pokud by si děti objednaly taxík, musely by za něj každoročně zaplatit 12 565 liber (cca 356 000 Kč). Částka narůstá, pokud se přesuneme z Británie do Severního Irska, neboť tamní rodiče kvůli větším rozestupům jednotlivých zájmových bodů ročně najedou v průměru 3 447 km navíc.

Ve výsledku tedy není divu, že zhruba 66 procent rodičů považuje samo sebe za taxikáře svých dětí, přičemž touto činností stráví každý týden zhruba tři hodiny. Ty jim následně chybí v práci nebo třeba v domácnosti. Proto Škoda vyvinula novou aplikaci Parent Taxi, která z rodičů udělá skutečné taxikáře. Jejich vlastní děti jim však za odvoz nebudou platit z kapesného, takové řešení by přeci jen bylo nesmyslné, neboť by jen došlo k opětovnému přesunu stejných financí do původní kapsy, nemluvě o tom, že kapesné 360 tisíc za rok dostává asi málokdo.

Místo toho tu máme skutečný taxametr, který ovšem najeté kilometry konvertuje na domácí práce. Tedy jinými slovy, za odvoz do školy či na koníčka vám vaše děti zaplatí třeba tak, že umyjí auto či nádobí nebo vynesou koš. Možností je spousta, přičemž aplikace je kompatibilní s operačními systémy iOS a Android. Stáhnout si ji můžete zcela zdarma, systém pak funguje na bázi GPS. Zda ovšem pouze ve Velké Británii či také u nás, není jisté, asi ale není důvod, aby bez - třebaže české lokalizace - nefungovala tatáž aplikace také u nás.

„Tohle je aplikace, na kterou jsem čekala. Je pravdou, že děti dnes mají obecně lepší sociální život než dospělí. Výsledkem toho ale také je, že každý týden stráví hodně času v autě na cestách. Jakkoliv miluju, když je můžu povzbuzovat, aby toho stihli ještě daleko více, myslím, že je skvělý nápad vyměnit nějaké najeté kilometry za pomoc v domácnosti,“ uvedla Jo Middleton, která byla se svou dcerou Belle jednou z testerek nové aplikace.

My jsme pak v rychlosti napříč redakcí oslovili naše drahé polovičky, které taktéž při zmínce o této aplikaci jásaly nadšením. Vlastní názor na celé řešení si ale jistě uděláte sami.


Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli - 1 - Skoda Parent Taxi App 2019 prvni sada 01Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli - 2 - Skoda Parent Taxi App 2019 prvni sada 02Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli - 3 - Skoda Parent Taxi App 2019 prvni sada 03Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli - 4 - Skoda Parent Taxi App 2019 prvni sada 04Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli - 5 - Skoda Parent Taxi App 2019 prvni sada 05Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli - 6 - Skoda Parent Taxi App 2019 prvni sada 06Škoda vyvinula řešení, skrze nějž vám děti budou platit za odvoz kamkoli - 7 - Skoda Parent Taxi App 2019 prvni sada 07
Nová aplikace Škody učí děti, že nic není zadarmo, ani odvoz do školy či na koníčky

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše