Škody budou nadále prostornější, Superb 2015 překoná Passat

Nový Superb překoná rozvorem VW Passat, příští Yeti naroste o 10 cm. To vše kvůli zavazadelníku a místu pro cestující vpředu i vzadu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škody budou nadále prostornější, Superb 2015 překoná Passat

3.11.2014 | Petr Prokopec | 24 příspěvků

Škody budou nadále prostornější, Superb 2015 překoná Passat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový Superb překoná rozvorem VW Passat, příští Yeti naroste o 10 cm. To vše kvůli zavazadelníku a místu pro cestující vpředu i vzadu.

Pro mladoboleslavskou automobilku je jednou z hlavních priorit praktičnost. Česká značka chtěla vždy nabízet nikoli levnější auta než konkurence, ale trochu větší auta za stejné peníze. To ostatně beze zbytku naplňuje i nová Škoda Fabia, která nad zadní nápravou nabízí až 1 150 litrů v případě hatchbacku nebo neskutečných 1 395 litrů u kombíku. A velmi podobná slova by šlo vyřknout na adresu Rapidu, Octavie nebo Superbu. Tato oblast by přitom do budoucna měla nabrat na ještě větším významu, neboť značka plánuje, že úplně každý model nabídne více prostoru v interiéru i zavazadelníku než konkurence.

Do stejných kolejí by tak podle Dr. Franka Welsche, člena rady pro technický vývoj a výzkum, měl pochopitelně naskočit i příští Superb. Ačkoliv bude stále měřit „méně než pět metrů“, v rámci rozvoru se dočkáme lepšího čísla než u Volkswagenu Passat. Ten přitom mezi nápravami nabízí 2 791 mm, zatímco do zavazadlového prostoru se v případě sedanu vejde 586 litrů. I tato hodnota zřejmě bude překonána.

K odhalení této novinky by podle Welsche mělo dojít za méně než šest měsíců, což jasně potvrzuje předchozí zvěsti, podle kterých by nová generace Škody Superb měla být jednou z hlavních hvězd březnové Ženevy. Se svou plánovanou délkou přitom plně zapadne do stávajícího trendu, dle kterého má Fabia čtyři metry, Rapid měří 4,3 metru a Octavia 4,6 metru. Superb by tedy mohl mít nějakých 4,9 m.

S nárůstem rozměrů se pak počítá také pro příští Škodu Yeti, jež aktuálně dosahuje 4,2 metru a právě ona nepatří ve svém segmentu mezi nadstandardně prostorné vozy. Do budoucna by ale měla narůst o nějakých 10 centimetrů, čímž se Evropa dostane na úroveň čínské verze, která se zaměřuje především na prostor pro zadní cestující. Model pro Starý kontinent by však neměl favorizovat jen pasažéry, ale stejně jako zbytek portfolia dorazí také s větším zavazadlovým prostorem.

Dále lze počítat s tím, že v obdobných kramflecích bude vykračovat také chystané sedmimístné SUV. To sice Welsch nijak podrobně nezmiňoval, spekulace však novému modelu přisuzují tutéž verzi platformy MQB, jakou bude používat i příští Superb. To prý rozhodně není na škodu, jen je třeba zároveň dodržet filozofii, podle které by každý model měl nabídnout jistý individuální charakter.

Většího rozdílu by se měly dočkat právě verze určené pro čínské publikum, které koneckonců preferuje spíše SUV a sedany. Evropa je oproti tomu kombíku-milovná, karty jsou tedy rozdány. Eso v podobě ostré Fabie RS v nich ovšem nečekejte, ta je kvůli špatným prodejním výsledkům jednou provždy minulostí.


Škody budou nadále prostornější, Superb 2015 překoná Passat - 1 - Skoda Superb 2015 2016 nova III ilustrace 01
Nová Škoda Superb dorazí do Ženevy, ohromit chce prostorem pro posádku i zavazadla

Škody budou nadále prostornější, Superb 2015 překoná Passat - 2 - Skoda Yeti LWB prvni sada 01Škody budou nadále prostornější, Superb 2015 překoná Passat - 3 - Skoda Yeti LWB prvni sada 03Škody budou nadále prostornější, Superb 2015 překoná Passat - 4 - Skoda Yeti LWB prvni sada 02
Ve stejných kolejích se poveze i příští Yeti, který naroste na úroveň čínské verze

Škody budou nadále prostornější, Superb 2015 překoná Passat - 5 - Skoda SUV 7 mist ilustrace 01
Také velké SUV Škody by mělo být obrazem nadstandardní prostornosti

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze 24 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše