Spyker B6 Venator: další únik odhalil holandského lovce 911

Nevíme, kolik upoutávek na nový model B6 chtěl holandský Spyker ještě zveřejnit, smysl ale už nebude mít jediná. Ven se dostala první fotka celého auta.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Spyker B6 Venator: další únik odhalil holandského lovce 911

2.3.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Spyker B6 Venator: další únik odhalil holandského lovce 911

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nevíme, kolik upoutávek na nový model B6 chtěl holandský Spyker ještě zveřejnit, smysl ale už nebude mít jediná. Ven se dostala první fotka celého auta.

Dnes ráno jsme vám nabídli již druhou oficiální upoutávku lákající na ženevskou premiéru novinky holandského Spykeru. Uvolněný snímek ukazoval detail zadních světel a spolu s minimem informací nebyl zrovna výmluvný. Zpravodajskou povinnost jsme tím splnili, mnoho nadšení v nás a předpokládáme, že ani ve vás ale předchozí zpráva nevyvolala. To tahle je už o poznání zajímavější.

Podobně jako v případě odhalení Golfu VII Variant nebyl nový Spyker představen oficiálně, patrně omylem jeho fotku předčasně zveřejnil americký Wall Street Journal. K dispozici je zatím jediný snímek předních tří čtvrtin vozu, který vzhledově trochu připomíná Lotus Evora. Oproti britskému kupé má ale poněkud hladovější příď, s niž ostatně koresponduje zvolené jméno. Novinka k označení B6 přidává latinské jméno Venator neboli lovec.

Známy jsou i základní informace o technice. Pod kapotou se před zadní nápravou nachází vidlicový šestiválec zatím neznámého objemu a původu generující výkon až 375 koní. Hmotnost B6 s karoserií využívající ve velké míře hliníku a uhlíkových vláken je nižší než 1 400 kilogramů a poměr přibližně 3,7 kilogramu na koně naznačuje slušný dynamický potenciál. Je ostatně lepší než u standardního Porsche 911 Carrera, v jehož revíru chce holandský lovec úřadovat především. Šéf Spykeru podle WSJ připustil, že pokusit se postavit zabijáka uctívané 911 je šílené, Holanďané ale už v minulosti prokázali, že nedostatkem sebevědomí netrpí.

Podle dalších dostupných informací se má Venator chlubit i spoustou „pikantních detailů” známých z dřívějších modelů značky jako C8 Laviolette. Konkrétně padla zmínka o „estetice evokující éru hedvábných šátků a leteckého rytířství”, kvalitním interiéru plným hliníku a kůže nebo precizním řazením.

Známa je i cena, která se má pohybovat mezi 125 a 150 tisíci Eur (tedy asi 3,2 a 3,8 milionu Kč) a že Spyker zase tak moc sebevědomý není potvrzuje předpoklad stovek vyrobených kusů. Další detaily zatím nemáme, do startu ženevského autosalonu v nich ale jistě budeme mít jasno.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Spyker B6 Venator: další únik odhalil holandského lovce 911 - 1 - Spyker B6 Venator oficialni prvni unik 01
První uniklá fotka ukazuje, že B6 bude vzhledově konkurovat spíše Lotusu Evora než Porsche 911. Mezi německými sporťáky má pak svou koncepcí blíže Boxsteru a Caymanu

Zdroj: Wall Street Journal

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.