Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto

Mnohými toužebně očekávaná verze Levorgu nabídne přes 300 koní i s šestistupňovým manuálem. V Evropě se za ni ale ještě musíme modlit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto

13.5.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mnohými toužebně očekávaná verze Levorgu nabídne přes 300 koní i s šestistupňovým manuálem. V Evropě se za ni ale ještě musíme modlit.

Subaru Levorg se představilo již před třemi roky. Zpočátku měl tento kombík potěšit pouze japonské zákazníky, nicméně příznivé ohlasy z celého světa vedly značku ke jeho nabídnutí po celém světě. Vůz si tak můžete pořídit i na českém trhu, bohužel však jen s přeplňovanou jedna-šestkou o výkonu 170 koní a automatem Lineatronic CVT. Je to nabídka v japonském stylu, nicméně ani tak není úplná - v Japonsku je Levorg k mání také s přeplňovaným dvoulitrem o 296 koních.

Důvodem této selekce jsou nejspíše emise CO2, ostatně ze stejného důvodu takové evropské WRX STI pohání 2,5litrový čtyřválec a nikoliv právě dvoulitrová pohonná jednotka jako ve své domovině. Je proto vskutku otázkou, zda můžeme mít radost z aktuálního avíza značky, dle kterého bude v létě odhalen Levorg ve verzi STI. Ve světle výše zmíněného totiž na jeho příchodem do Evropy visí otazník.

Byla by to škoda, neboť již předzvěst varianty STI v podobě loňského konceptu Levorg S slibovala nemalý potenciál. Kombi totiž zdobila 19palcová kovaná kola BBS s pneumatikami Michelin PSS o rozměru 245/35, karbonová střecha či kryty zpětných zrcátek, agresivněji stylizované nárazníky, odlišná čelní maska nebo přepracované boční prahy a výdechy na předních blatnících.

K tomuto výčtu se dle aktuální upoutávky přidávají čelní LEDky, uvnitř lze pak pro změnu čekat sportovní sedadla, Alcantarou obšitý volant nebo sadu hliníkových pedálů. Další modifikace zahrnují tlumiče Bilstein, pod kapotou pak nejspíše bude zmiňovaný dvoulitr, ovšem naladěný na více než 300 koní. Výkon by pak kromě automatické převodovky měl přenášet i šestistupňový manuál.

Nakolik se tyto dohady naplní, to je zatím ve hvězdách. Stejně jako lze dále spekulovat o možném příchodu do Evropy, který by zřejmé musel být spojen s instalací 2,5litrové pohonné jednotky. Zda k tomu ale skutečně dojde, to závisí zejména na analyticích Subaru, kteří rozhodnou, zda taková investice má obchodní smysl či nikoliv.


Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 1 - Subaru Levorg STI 2016 teaser 01Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 2 - Subaru Levorg STI 2016 teaser 02
Subaru Levorg STI se ukáže v létě, příchod do Evropy ale zatím nemá jistý

Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 3 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 01Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 4 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 02Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 5 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 03Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 6 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 04Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 7 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 05Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 8 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 06Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 9 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 07Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 10 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 08Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 11 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 09Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto - 12 - Subaru Levorg S Tokio Auto Salon 2015 10
Loňský koncept Levorgu S měl zatím k variantě STi nejblíže

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše