SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL

Novinka britské automobilky nebude používat název Lagonda, ani logo AMG. A to přesto, že má do výroby v roce 2017 dorazit s německým osmiválcem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL

7.2.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka britské automobilky nebude používat název Lagonda, ani logo AMG. A to přesto, že má do výroby v roce 2017 dorazit s německým osmiválcem.

O spolupráci britské a německé značky jsme informovali již loni. Přitom jsme naznačili, že vyloučen není ani společný model. Tím by se podle nejnovějších zpráv mohlo stát SUV, neboť Aston Martin vzkřísil plány na jeho výrobu. Šéf koncernu Daimler Dr. Dieter Zetche pak pro změnu prohlásil, že automobilka s třícípou hvězdou ve znaku je „otevřena“ sdílení platformy podepírající Mercedes-Benz GL.

Ačkoliv se přitom zdá, že nám vše zapadá pěkně dohromady, výroba „drsného” Astonu stále jistá není. Podle Zetscheho veškerá kooperace závisí na konkrétním produktovém plánu britské poloviny tohoto účelového partnerstí. Ten se v posledních letech výrazně měnil, neboť původně měly obě značky na produkční verzi konceptu Lagonda spolupracovat již po jeho odhalení v roce 2009.

V mezičase ovšem nejprve zemřel celý projekt, aby následně zamířilo k ledu také možné partnerství mezi Astonem a Mercedesem. Nově byly obě záležitosti znovuoživeny, přičemž podle šéfa britské značky Ulricha Beze nebude společně s novým modelem vzkříšena značka Lagonda. Místo toho by se SUV mělo prodávat pod tradičními křídly Astonu Martin.

Pokud navíc vše půjde podle plánu, pak by se novinka měla v prodeji objevit v roce 2017. Tedy zhruba ve stejné době, kdy bude představena také konkurence od Lamborghini a Bentley. Proti ní by britské SUV mělo vyrazit do boje s osmiválcovým motorem, přičemž vyloučen není ani hybridní agregát. Přeci jen, Mercedes má dobré vztahy s Teslou, a profitovat by z toho mohl i Aston Martin.

Na jakékoliv bližší podrobnosti si ovšem zřejmě budeme muset počkat do oficiálního potvrzení. Aktuálně tak jen dodáme, že navzdory agregátu, platformě a elektrickým komponentům německé výroby neponese britská novinka jediný odkaz na Mercedes či AMG. Zetsche si totiž přeje, aby se daná spolupráce pohybovala jen v „mírných mezích“.


SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 1 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 01SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 2 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 02SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 3 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 03SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 4 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 04SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 5 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 05SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 6 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 06SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 7 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 07SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 8 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 08SUV Aston Martin by mohla podepírat platforma Mercedesu GL - 9 - Aston Martin Lagonda 2009 concept 09
Koncept Lagonda se poprvé ukázal v roce 2009. V mezičase Aston Martin tento projekt ukončil, aby jej nově díky potvrzené spolupráci s Mercedesem zase znovu vzkřísil

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše