SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord

Britové čekají navýšení registrací již s příchodem prvního, velkého SUV. Po vzoru Land Roveru však chtějí i menší model. A také dvoumístný supersport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord

8.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britové čekají navýšení registrací již s příchodem prvního, velkého SUV. Po vzoru Land Roveru však chtějí i menší model. A také dvoumístný supersport.

Zatímco počátek tohoto týdne byl spojen zejména s premiérami, jež se odehrály na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas, od včerejška pro změnu informujeme hlavně o prodejích aut v loňském roce. Představit jsme si tak mohli situaci na českém trhu i rekord, jakého dosáhl Rolls-Royce. Nyní tu pro změnu máme výstup z tiskové konference automobilky Bentley, jejíž šéf Wolfgang Dürheimer oznámil, že značka loni prodala 11 020 nových vozů.

Stejně jako v případě dvojitého „R“ se jedná o rekord, přičemž meziročně došlo ke zlepšení o devět procent. Mimo to se Bentley může pochlubit již pátým rokem v řadě, kdy došlo k růstu. Do budoucna se čeká ještě větší odbyt, neboť automobilka letos představí své první SUV. To sice má stát minimálně 140 000 GBP (cca 4,9 mil. Kč), zájem o něj však již nyní předčil veškerá očekávání.

Značka aktuálně eviduje více než 4 000 objednávek, podle původních předpokladů však počítala maximálně se třemi tisícovkami registrací ročně. Dürheimer přitom uvedl, že vše souvisí se situací na trhu, neboť kategorie SUV roste třikrát rychleji než všechny ostatní segmenty. Ve výsledku se tak dost možná nedočkáme jen jednoho modelu, ale hned několika.

„Velmi důkladně sledujeme, co se povedlo Land Roveru s modely Range Rover, Range Rover Sport a Range Rover Evoque,“ uvedl šéf britské značky. A tak nepřímo naznačil, že Bentley by postupně mohlo na trh uvést menšího zástupce i sportovní verzi modelu, který bude debutovat letos, s největší pravděpodobností na podzim na autosalonu ve Frankfurtu.

Počítat, alespoň zkraje, máme se třemi motorizacemi. Vrcholem se stane dvanáctiválcové provedení, jemuž bude sekundovat model osazený osmiválcem a plug-in hybrid. Ten zvládne zhruba 50 kilometrů čistě na elektřinu, díky čemuž nebude mít zejména v řadě západních zemí problém s vjezdem do center velkoměst.

Jakmile přitom bude nové SUV představeno, přesune Bentley veškeré úsilí na vývoj dalších nových modelů. Do roku 2018 by totiž modelová řada měla čítat pět členů, přičemž tím dosud neupřesněným se má stát buď dvoumístní supersport nebo kupé, které by se zařadilo mezi Continental GT a Mulsanne.

Zatím bohužel není jisté, který model dostane prioritu, dost možná však nakonec vzniknou oba dva. Fanouškem tohoto plánu je i Dürheimer, ten však dodává, že vše závisí na prvním SUV značky. Finální rozhodnutí tak nakonec má padnout až někdy v polovině roku 2016.


SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord - 1 - Bentley SUV spy foto 01SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord - 2 - Bentley SUV spy foto 02SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord - 3 - Bentley SUV spy foto 03SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord - 4 - Bentley SUV spy foto 04SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord - 5 - Bentley SUV spy foto 05SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord - 6 - Bentley SUV spy foto 06SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord - 7 - Bentley SUV spy foto 07SUV Bentley bude hned několik, pomohou dále posunout nový prodejní rekord - 8 - Bentley SUV spy foto 08
Nové SUV s názvem Bentayga již nyní britské automobilce přihrálo více než 4 000 závazných objednávek. Proto Bentley po vzoru Land Roveru zvažuje i příchod menšího modelu

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.