Technická data nových Audi RS4 a RS5 odhalena únikem, co můžeme čekat?

Kombík, kupé i Sportback dostanou šestiválec o objemu 2,9 l původem z Panamery. Dostanou ale ještě větší výkon než Porsche.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Technická data nových Audi RS4 a RS5 odhalena únikem, co můžeme čekat?

12.1.2017 | Petr Prokopec | 14 příspěvků

Technická data nových Audi RS4 a RS5 odhalena únikem, co můžeme čekat?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kombík, kupé i Sportback dostanou šestiválec o objemu 2,9 l původem z Panamery. Dostanou ale ještě větší výkon než Porsche.

Koncern VW Group na jedné straně hraje straně na notu úspor, však jeho značky se stáhly ze závodních kolbišť (Audi z Le Mans, Volkswagen z WRC). Na straně druhé ale u Audi vidíme rozšiřování řad sportovních modelů. Tato automobilka by v příštím roce a půl měla odhalit hned osm novinek, které ozdobí dnes již pomalu legendární dvojice písmen RS.

Minimálně o několika sportovních derivátech přitom není třeba diskutovat, s ohledem na odhalení nových generací modelů A4 a A5 se jimi stanou vrcholy těchto řad. Únik dat z dealerské konference značky v Norsku pak odhaluje bližší podrobnosti. Prvním sledu přijdou hned tři vozy, a sice Audi RS4 Avant, RS5 Coupe a RS5 Sportback.

Tato trojice dostane bude poháněna novým šestiválcem TFSI, který Audi vyvinulo ve spolupráci s Porsche. Pod kapotou modelu Panamera 4S agregát o objemu 2,9 l dává k dobru 440 koní a 550 Nm točivého momentu, což 1 890 kilo vážícímu liftbacku stačí ke zrychlení z klidu na stovku za 4,2 sekundy (s paketem Sport Chrono) a maximálce 289 km/h.

V případě Audi bude motor naladěn jinak, výkon by měl narůst na 450 koní a točivý moment dokonce na 600 Nm. Součástí kompletu velmi pravděpodobně bude i nižší hmotnost vozů, nové modely RS tak zvládnou akcelerovat na stovku za méně než 4 sekundy. Nejvyšší rychlost ale bude standardně omezena na 250 km/h.

Stejně jako dříve bude v nabídce dynamický paket, který maximálku posune na 280 km/h. Navíc se spekuluje o ještě výkonnějších variantách RS performance, které by výkony posunuly o další stupeň výše. Zatím ale není skutečně jisté, zda s nimi Audi vyrukuje - a pokud ano, hned tak to nebude, za dveřmi nejsou ani základní verze.

Podle uniklých dokumentů ze zmiňované prezentace bychom se v prvé řadě měli dočkat nového Audi RS5 Coupe, které bude představeno na autosalonu v Ženevě a jehož výroba odstartuje v červenci. Na zářijový Frankfurt se pro změnu chystá prezentace modelu RS4 Avant, který na montážní linky zamíří v prosinci 2017. RS5 Sportback tak zřejmě dorazí až příští rok.


Technická data nových Audi RS4 a RS5 odhalena únikem, co můžeme čekat? - 1 - Audi RS4 Avant a RS5 Coupe 2017 novy render 01Technická data nových Audi RS4 a RS5 odhalena únikem, co můžeme čekat? - 2 - Audi RS4 Avant a RS5 Coupe 2017 dalsi 01
Chystaná dvojice RS4 Avant a RS5 Coupe se již ukázala na velmi pravděpodobných neoficiálních ilustracích

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše