Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda

Unikátní modely do prodeje nepůjdou, zvýraznit mají v případě Ravky terénní schopnosti či luxus, černého Aurisu kombi pak asi jeho stylovější tvář.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda

6.3.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Unikátní modely do prodeje nepůjdou, zvýraznit mají v případě Ravky terénní schopnosti či luxus, černého Aurisu kombi pak asi jeho stylovější tvář.

Pro japonskou automobilku je čtvrtá generace modelu RAV4 jednou z nejdůležitějších. Není proto divu, že značka její uvádění na trh věnuje takovou péči. Vyjma oficiálního představení v Los Angeles tak Toyota již oznámila české ceny a zároveň nám umožnila i první usednutí na volant - první test pro vás máme připravený, jen čekáme na uklidnění ženevského šílenství. Tím ovšem značka zdaleka nekončí. Na švýcarském výstavišti Palexpo se totiž vedle tříkolky i-Road a Toyoty GT 86 Roadster představily také dva unikátní koncepty modelu RAV4.

Podle značky mají oba vozy vyjadřovat možnosti, kam až jde se čtvrtou generací kdysi kompaktního SUV zajít. Přičemž v obou případech se Toyotě povedlo udeřit hřebíček přímo na hlavičku. Model RAV4 Adventure lakovaný zářivě červenou barvou totiž již na první pohled dává najevo, že Alfou a Omegou je pro něj terénní využití. Kvůli tomu byly patřičně roztaženy blatníky, které nyní hostí 20palcová kola s off-roadovými pneumatikami. Mimo to je i nová čelní maska, oba nárazníky nebo střešní ližiny.

Verze RAV4 Premium pak již podle názvu sází hlavně na luxusní výbavu. Zvenčí tak dává najevo hlavně unikátní barvu Deep Bronze, která je kombinována s chromovými ozdobami. Ani zde pak nechybí střešní ližiny, nové nárazníky či 20palcová kola. Důraz je ovšem v tomto případě kladen na interiér, který je potažen dvoubarevnou kůží nahrazující vlákna imitující karbon. Zaujmout by mohlo také dvoubarevné kontrastní prošívání.

Ženevské finále Toyoty pak uzavírá rovněž studie, ta se ovšem již týká nového kombíku Auris Touring Sports. Stánek značky je přitom vyhrazen verzi Black, která dostala černý metalický odstín Night Sky kontrastující s červenými doplňky a dvoubarevnými 19palcovými koly. Působivé je přitom ztvárnění zadního nárazníku, který zdobí dvě uprostřed umístěné koncovky výfuku.

Červenočerné téma pokračuje také v interiéru Toyoty Auris Touring Sports Black. Přičemž se dá říci, že celkové sladění značka zvládla. Snad až na červeně podsvícený displej klimatizace. Jinak jsou však červené švy a dekory vkusně zakomponovány do kabiny potažené černou kůží a Alcantarou zdobící strop.

V případě černého kombíku se Toyota o možnosti prodeje nezmiňuje, a tak s ní ani v jeho případě zřejmě nepočítá. Zrovna v jeho případě bychom se ale nedivili, kdyby dříve či později inspiroval nějakou zvláštní edici, která k mání bude.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 1 - Toyota RAV4 Adventure 01Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 2 - Toyota RAV4 Adventure 02Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 3 - Toyota RAV4 Adventure 03
Toyota RAV4 Adventure má zdůrazňovat terénní schopnosti vozu. Proto se pyšní 20palcovými koly s off-roadovými pneumatikami

Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 4 - Toyota RAV4 Premium 01Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 5 - Toyota RAV4 Premium 02Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 6 - Toyota RAV4 Premium 03Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 7 - Toyota RAV4 Premium 04Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 8 - Toyota RAV4 Premium 05Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 9 - Toyota RAV4 Premium 06Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 10 - Toyota RAV4 Premium 07Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 11 - Toyota RAV4 Premium 08Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 12 - Toyota RAV4 Premium 09Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 13 - Toyota RAV4 Premium 10
Toyota RAV4 Premium se zaměřuje na luxus na palubě. Kabinu tak zdobí strop potažený Alcantarou nebo dvoubarevné kožené čalounění

Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 14 - Toyota Auris Touring Sports Black 01Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 15 - Toyota Auris Touring Sports Black 02Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 16 - Toyota Auris Touring Sports Black 03Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 17 - Toyota Auris Touring Sports Black 04Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 18 - Toyota Auris Touring Sports Black 05Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 19 - Toyota Auris Touring Sports Black 06Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 20 - Toyota Auris Touring Sports Black 07Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 21 - Toyota Auris Touring Sports Black 08Toyota RAV4 Adventure a Auris Touring Sports Black: aby v Ženevě nebyla nuda - 22 - Toyota Auris Touring Sports Black 09
Nové kombi Auris Touring Sports Black zvenčí i zevnitř vkusně kombinuje primární černou barvu s červenými detaily

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše