Trápí vás krátký dojezd elektromobilu? Připřáhněte generátor

(+ video) Francouzi elektromobilům pomáhají, jak to jen jde. Benzínový generátor EP Tender jako přívěs za auto je ale spíše úsměvný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Trápí vás krátký dojezd elektromobilu? Připřáhněte generátor

17.2.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Trápí vás krátký dojezd elektromobilu? Připřáhněte generátor

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Francouzi elektromobilům pomáhají, jak to jen jde. Benzínový generátor EP Tender jako přívěs za auto je ale spíše úsměvný.

Ačkoliv některé výzkumy říkají, že vám mizerný dojezd vašeho elektromobilu nevadí, trh hovoří přesně opačně. Podobně se vyjadřují i Francouzi ze společnosti EP Tender s přívěsným generátorem.

Co před sebou máme, není nic jiného, než elektrocentrála na přívěsném vozíku, opatřeném LED světly, plastovou karoserií a moderním bílým lakem. Motor má objem 600 kubických centimetrů a výkon 30 koní. Pochází z ultralevného indického vozu Tata Nano. Na obrázcích a promo videu je generátor připojený za Renault Zoe, měl by ale po malých úpravách jít spřáhnout s kterýmkoliv elektromobilem. U všech je ale potřeba změny softwaru, jelikož se nemohou nabíjet za jízdy.

Popisek u videa na YouTube říká, že si „elektromobily zaslouží uspět” a že „EP Tender představuje dobrý způsob řešení občasné potřeby jízdy na delší trasu”. Na jednu nádrž má prodloužit dojezd až o 350 km. Výrobce dokonce plánuje 47koňovou verzi, která nejspíš zvládne dobíjet baterie rychleji.

Dobrá, posadit obyčejnou elektrocentrálu na běžný přívěs by asi bylo méně elegantní, podstatně hlučnější a nešlo by nabíjet baterie za jízdy, ale nový „range extender” odpovídá na krátký dojezd znovu dost nesmyslně - spalováním benzinu, na který může vůz jet přímo, nikoli zprostředkovaně. Skutečnou inovaci je však možno vidět v kolečkách, která se vysunou po zařazení zpátečky a umožní tak couvat jakoby za autem žádný vozík nebyl. A i ta dost možná pochází z velkého nákupního vozíku.


Trápí vás krátký dojezd elektromobilu? Připřáhněte generátor - 1 - ep tender generator na voziku 01Trápí vás krátký dojezd elektromobilu? Připřáhněte generátor - 2 - ep tender generator na voziku 02Trápí vás krátký dojezd elektromobilu? Připřáhněte generátor - 3 - ep tender generator na voziku 04Trápí vás krátký dojezd elektromobilu? Připřáhněte generátor - 4 - ep tender generator na voziku 03Trápí vás krátký dojezd elektromobilu? Připřáhněte generátor - 5 - ep tender generator na voziku 05
EP Tender nabízí „prodlužovač dojezdu” na vozíku. Velký smysl nám to nedává...

Zdroje: Autoweek.nl, Green Autoblog

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.