Údajně uniklé obrázky nové Škody Octavia reálné nebudou, podstatu ale zachycují

Internet nyní žije údajným únikem obrázků nové generace Octavie z německého internetového konfigurátoru. Původ těchto obrázků je ale jinde a nezdá se, že by šlo o skutečný únik.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Údajně uniklé obrázky nové Škody Octavia reálné nebudou, podstatu ale zachycují

21.10.2019 | Petr Prokopec

Údajně uniklé obrázky nové Škody Octavia reálné nebudou, podstatu ale zachycují

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Internet nyní žije údajným únikem obrázků nové generace Octavie z německého internetového konfigurátoru. Původ těchto obrázků je ale jinde a nezdá se, že by šlo o skutečný únik.

Nejočekávanější novinkou letošního roku je, alespoň z českého úhlu pohledu, Škoda Octavia čtvrté generace. Ta bude oficiálně odhalena 11. listopadu v Praze, tedy za necelé tři týdny. Zajímavé přitom je, že mladoboleslavská automobilka zatím nepřišla s poněkud únavnou kampaní jako dříve, kdy nám po dlouhé měsíce předkládala jeden nic neříkající záběr za druhým. Místo toho si zatím musíme vystačit pouze s párem oficiálních ilustrací a záběry špionážních fotografů. Takové tovární mlčení si vyloženě říká o únik.

Momentálně se může zdá, že k jednomu takovému došlo, neboť po internetu koluje údajný snímek novinky z německého konfigurátoru Škody, který se objevil na tamním fóru příznivců značky. Nechce ale zase tak dlouhé pátrání, abychom zjistili, že poprvé byl tento obrázek zveřejněn na fóru SkodaHome.cz bez jakéhokoli komentáře. A časem k němu přibyl i záběr verze RS. Jakkoli tedy nemůžeme s jistotou říci, že snímek není autentický, vše nasvědčuje tomu, že jde jen o výsledek hrátek s grafickým programem, nikoli odraz reality.

Nahrává tomu i pár dalších skutečností. V prvé řadě tu máme fakt, že na snímku je liftback, tedy ta karosářská verze, která půjde do prodeje až později. V prvém sledu se máme dočkat pouze kombíku, přičemž koncern VW Group měl tímto způsobem vyřešit možný souboj s Volkswagenem Golf, který se odhalí tento čtvrtek. A odhalení verze RS je ještě mnohem dále.

K publikování obrázků navíc došlo až po zveřejnění oficiálních ilustrací. Právě z nich je nejvíce patrné, že nová Octavia bude kopírovat styl, jaký udává Škoda Scala. Máme tu tedy úzkou a širokou čelní masku, na kterou navazují úzké světlomety. Ty si navíc na dualitu již jen hrají, na kontroverze spojené s „čtyřokým“ faceliftem tedy zapomeňme.

Více bude prozrazeno do měsíce, ať již oficiální či neoficiální cestou. Na tu druhou ale evidentně bude třeba dávat dobrý pozor, neboť podfuky jsou stále propracovanější. Musíme zkrátka vyčkat na Svatého Martina, abychom si mohli být jisti, čeho se skutečně dočkáme.


Údajně uniklé obrázky nové Škody Octavia reálné nebudou, podstatu ale zachycují - 1 - Skoda Octavia IV 2020 RS unik udajny 01Údajně uniklé obrázky nové Škody Octavia reálné nebudou, podstatu ale zachycují - 2 - Skoda Octavia IV 2020 RS unik udajny 02
Údajně reálné snímky nové Octavie pocházející z konfigurátoru jsou nejspíše podvrh

Údajně uniklé obrázky nové Škody Octavia reálné nebudou, podstatu ale zachycují - 3 - Skoda Octavia 2019 prvni oficialni ilustrace 01Údajně uniklé obrázky nové Škody Octavia reálné nebudou, podstatu ale zachycují - 4 - Skoda Octavia 2019 prvni oficialni ilustrace 02
Zajímavé je, že i Škoda oficiálně jako první ukázala pouze liftback, přestože špionážním fotografům se dosud povedlo zachytit pouze zakamuflovaný kombík

Zdroj: SkodaHome.cz

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše