Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Unikla část specifikací Tesly Model III, prý zvládne stovku pod 4 sekundy
31.3.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Slavnostní odhalení novinky Tesly se blíží. Aktuálně již víme, že Model III dostane novou platformu, baterie, elektromotory i pohlednější design.
Dnešní den je dalším mezníkem v krátké historii automobilky Tesla. V půl deváté večer tichomořského času odhalí svůj nový Model III. Ten je pro značku nadmíru důležitý, neboť se má konečně jednat o elektromobil dostupnější širší veřejnosti. Dle šéfa firmy Elona Muska by novinka měla startovat na sumě 35 000 USD (cca 846 500 Kč), ovšem ještě před započtením rozličných dotací. Ve výsledku by tak američtí zákazníci měli za základní variantu platit méně než třicet tisíc dolarů (726 tisíc korun).
Tato nabídka je pro mnoho lidí lákavá, zvláště v kombinaci s technickými parametry vozu. Zatím sice nic není oficiální, nicméně dle zdrojů zevnitř firmy by aerodynamická karoserie společně s bateriemi o kapacitě zhruba 80 kWh měly stát za dojezdem přesahujícím 480 kilometrů, jakkoli jistě extrémně umírněným stylem jízdy To již není zanedbatelná porce, zvláště v kontextu se schopnostmi mnohem dražšího Modelu S 90D. Ten je aktuálním rekordmanem Tesly, přičemž dle certifikace EPA má zvládnout na jedno nabití 463 km.
Kromě dojezdu by novinka značky měla zaujmout akcelerací z klidu na stovku (resp. na 96 km/h) pod čtyři sekundy. Nebylo však zatím řečeno, která varianta se touto jízdní dynamikou pochlubí. O základ ale nejspíše nepůjde, jako mnohem pravděpodobnější možnost se jeví vrcholná verze Modelu III osazená bateriemi o vyšší kapacitě a především elektrickým pohonem všech kol.
Model III stojí na zcela nové platformě, jež bude hostit nově vyvinuté baterie i elektromotory. Vše pak zastřeší karoserie kombinující vzhled dosavadních dvou modelů značky. Podle člověka, který již novinku viděl, máme počítat se sedanem, jehož příď je inspirována Modelem X. Zároveň je však vyšší než Model S, kromě toho pak i kratší a užší než oba dva sourozenci.
Výsledkem ovšem nemá být mišmaš, ale „sexy a sportovní“ vizáž. Tedy alespoň podle oné osoby, jíž se Model X líbí pouze v jediné chvíli - a sice při otevřených zadních dveřích zvaných Falcon Wing. Jsme tedy vskutku zvědavi, co se za pár hodin ukáže. Stejně jako nás zajímá, kolika předobjednávkami se Musk během slavnostního představení pochlubí. Ty je totiž možné sepisovat již od rána.
V tomto ohledu byla dokonce webem CNBC uspořádána anketa, kde měli lidé odpovídat na dotaz, zda by na Model III složili zálohu jednoho tisíce dolarů (24 500 Kč). Během prvních pár hodin hned 55 procent z 12 214 respondentů uvedlo, že ano a že si ji navíc stoprocentně koupí. Dalších 21 procent by pak zálohu sice složilo, samotnou koupí si ovšem tito lidé jisti nebyli.
Včera se pak již hovořilo o 19 tisících odpovědí, přičemž míra fanoušků ochotných zaplatit zálohu poklesla na 52 procent. Osm procent dotázaných pak uvedlo, že o nový Model III nemá žádný zájem. Pro Muska to ovšem znamená přibližně 10 tisíc zákazníků, kteří jsou ochotni koupit jeho nové dítko bez toho, aniž by vůz viděli. Není proto divu, že šéf Tesly již mluví o navýšení produkce.
V tomto ohledu je ovšem třeba dodat, že montážní linky se mají rozjet až v závěru příštího roku. Zájemci si tedy ještě hezky dlouho počkají. V mezičase chce přitom Musk rozjet i výrobu v Evropě a Číně, aby mohla Tesla lépe uspokojit zákazníky na těchto trzích. Více se dozvíme již brzy.

Oficiálně nám Tesla z nového Modelu III zatím mnoho neukázala


Více naznačují neoficiální ilustrace, i když ty asi nebudou až tak realistické
Zdroj: Electrek
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
AI videa se vymkla z rukou, fiktivní renovace fiktivně objevených vzácných aut matou i znalé
8.2.2026
Otylé nové Lambo se chlubí extrémní akcelerací, realitu ale zastírá trikem. Na okruhu dostává kouř od 22 aut i za poloviční cenu
7.2.2026
Kvůli této nehodě Číňanům došla trpělivost s největším nesmyslem moderních aut, zákaz byl nevyhnutelný
6.2.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Technické parametry Škody Epic jsou epicky špatný vtip, model 120 proti ní byl král použitelnosti
před hodinou
To nevymyslíte. Neziskovka kopající za elektromobily se postavila proti novým zvýhodněním EU pro malé elektromobily
včera
Jawa se vrací do Ruska, prodej jejích motorek může být obnoven každou chvílí
včera
Zapomenutá verze neúspěšného VW byla svého času sama propadák, poslední vyrobený kus se ale právě prodal za miliony
včera
Honda vzala 27 let starý Accord s 1 milionem ujetých km a nechala ho jezdit 24 hodin v kuse jezdit po okruhu. Podívejte se, jak dopadl
včera
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 02.09. 23:25 - M.Z.
- Politický koutek 02.09. 19:24 - řidičBOB
- Onboard videa 02.09. 19:05 - Spectral
- Fiat a vše kolem nich 02.09. 18:52 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 02.09. 15:24 - pavproch
- BMW Divize 02.09. 12:36 - pavproch
- Dotazník- manuál vs. automat? 02.09. 11:15 - HondaMan
- Pomoc s výběrem auta na denní dojíždění 02.09. 07:19 - pavproch
