Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy

Je nakonec o něco dražší, než se čekalo, přesto dvoulitrem, 170 koňmi a také s výbavou od podlahy až po strop stojí méně než úplně nejlevnější Kodiaq.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy

11.3.2020 | Petr Prokopec

Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy

/

Je nakonec o něco dražší, než se čekalo, přesto dvoulitrem, 170 koňmi a také s výbavou od podlahy až po strop stojí méně než úplně nejlevnější Kodiaq.

Pokud zatoužíte po velkém SUV, je velmi pravděpodobné, že na vrcholu vašeho seznamu potenciálních kandidátů bude figurovat Škoda Kodiaq. Zhruba 4,7metrové SUV totiž disponuje zavazadelníkem o objemu až 2 065 litrů, což je porce, vedle které bledne prakticky veškerá konkurence. Problémem hlavně pro tuzemské zákazníky ale může být cena, která je na jedna-pětku a 150 koní pod kapotou vcelku sebevědomá - startuje totiž na 696 900 Kč.

Za danou sumu samozřejmě nedostanete holobyt, na jakékoliv vymoženosti či luxus ale můžete zapomenout. I za takové vyhřívání sedaček tedy musíte připlácet, což ostatně platí rovněž o multimediálním systému, pokud vám nestačí základní 6,5palcový displej. Stejně tak musíte znovu sáhnout do kapsy, pokud chcete třeba pětiletou záruku.

Právě z těchto důvodů se začínají stále větší vážnosti těšit nové vozy hlavně z Číny. Ve většině případů totiž dostaly do pohledný zevnějšek a našlapanější vnitřek. Po stránce bezpečnostní pak plně odpovídají evropským standardům, v případě těch motorických jsou jen o chlup pozadu. Vše ale vyvažuje výrazně nižší cena. Pokud byste tedy namísto po Škodě Kodiaq začali pošilhávat kupříkladu po inovovaném Chery Tiggo 8, vůbec se vám nebudeme divit.

Čínské SUV totiž se svým 1 932litrovým zavazadelníkem za tím českým zaostává jen nepatrně. Pod přední kapotou se ovšem již hraje zcela jiná písnička, neboť provedení, které se definitivně prodává v Rusku, dostalo do vínku přeplňovaný dvouitr. Ten byl přitom naladěn na 170 koní, čímž je Škoda jasně pokořena. Naneštěstí však Chery s tímto agregátem spárovalo automat CVT, který motoru výrazně ubírá na potenciálu - stovku tak zvládne až za zhruba 10 sekund.

Kompenzací může být výbava, která je v případě verze pro Evropu opravdu nemalá. Tiggo 8 totiž dorazilo showroomů pouze s vrcholnou úrovní Prestige, jejíž součástí jsou třeba 18palcová litá kola nebo LEDky předu i vzadu. Dále nechybí souprava kamer monitorujících prostranství okolo celého vozu, přední a zadní parkovací senzory, duální klimatizace, bezklíčové otevírání zavazadelníku či třeba tempomat. Počítat lze rovněž se zimním paketem.

Čínské SUV vás tedy bude rozmazlovat daleko větší měrou než Škoda Kodiaq, a co je v tuto chvíli asi nejspodstatnější, bude u toho nižší částka. Ta sice nebude činit méně než 500 tisíc korun, jak se původně předpokládalo, oproti Kodiaqu však stále půjde o mnohem dostupnější vůz. K mání totiž bude za 590 tisíc Kč. Počítat je ovšem možné pouze s pohonem předních kol, systém 4x4 není nabízen ani za jakýkoliv příplatek. Tedy alespoň prozatím.


Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 1 - Chery Tiggo 8 2020 Evropa nove 01Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 2 - Chery Tiggo 8 2020 nova sada 07Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 3 - Chery Tiggo 8 2020 nova sada 08Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 4 - Chery Tiggo 8 2020 nova sada 10Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 5 - Chery Tiggo 8 2020 nova sada 11Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 6 - Chery Tiggo 8 2020 nova sada 09Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 7 - Chery Tiggo 8 2020 Evropa nove 02Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 8 - Chery Tiggo 8 2020 Evropa nove 03Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 9 - Chery Tiggo 8 2020 Evropa nove 04Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 10 - Chery Tiggo 8 2020 Evropa nove 05Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 11 - Chery Tiggo 8 2020 Evropa nove 06Větší, vybavenější a výrazně levnější soupeř Škody Kodiaq skutečně dorazil do Evropy - 12 - Chery Tiggo 8 2020 Evropa nove 07
Chery Tiggo 8 nakonec bude v Rusku startovat na 590 tisících Kč. Oproti takové Škodě Kodiaq je tak stále o poznání levnější

Zdroj: Chery

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše