Volkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze

Volkswagen se zatím produkčním cross upem nepochlubil, jiní to ale udělali za něj. Prohlédněte si první fotky sériové podoby prcka s terénními ambicemi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze

31.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Volkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen se zatím produkčním cross upem nepochlubil, jiní to ale udělali za něj. Prohlédněte si první fotky sériové podoby prcka s terénními ambicemi.

Je to týden Volkswagenu up!. Ve světě automobilů se toho děje minimum, ale německá automobilka sype z rukávu jednu novou verzi svého nejmenšího modelu za druhou. Tedy sype, některé se jí z rukávu sypu samy.

Nejprve byla oficiálně představena pětidvéřová verze, záhy znovu přímo automobilka oznámila, že do výroby dostane verze GT a cross. Poté ji unikly specifikace provedení GT, jenž o pár dní později oficiálně potvrdila a přidala i další fotky pětidvířka. Ještě nemáte v hlavě „přeupováno”? Pak můžeme přidat i představení Škody Citigo 5D, tedy pětidvéřové verze českého klonu vozu a jistě nebudeme daleko od pravdy, když žijeme v přesvědčení, že do konce týdne uvidíme také pětidvéřový Seat Mii.

Dnes se ale podíváme znovu do Německa. Magazín Focus tam totiž rozhodně nikoli v souladu s přáním automobilky, která dosud nic v tomtéž směru neučinila, zveřejnil oficiální fotografie sériové podoby verze cross. Ty sice nepřináší nic až tak nového, neboť její patentové obrázky jsme mohli vidět již zkraje ledna, skutečné záběry finální podoby ale přece jen řeknou více.

Na přiložených snímcích si tak můžete Volkswagen cross up! (vůz se očividně podrží tohoto zvláštního označení kladoucí verzi před model) spatřit zvenčí i zevnitř. Podoba je opravdu dokonale stejná s tou patentovanou, a tak jinak známý vzhled pětidvéřového upu doplňuje o něco zvýšený podvozek, lemy blatníků a bočních prahů a upravené nárazníky se stříbrně lakovanými styčnými plochami a zřejmě jen náznaky krytů podvozku. V té samé barvě jsou pak vyvedeny i části krytů vnějších zpětných zrcátek a střešní ližiny. V interiéru se zdá být vše při starém, snad jen barvy jsou trochu více „funky”...

Informace o technice zatím nejsou věcí veřejnou, podle Focusu ale najdeme v útrobách vozu úplně to samé jako jakéhokoli jiného VW up!, tedy litrový tříválec s atmosférickým plněním a výkonem 60 nebo 75 koní. Na pohon všech kol můžeme samozřejmě zapomenout, tento vůz bude na pole vhodný jen do chvíle, než na něj skutečně vjedete.

Nevíme, kdy má VW v úmyslu podobu cross upu zveřejnit, ale ať už to udělá kdykoli, překvapení z toho nebude. Vůz si budeme moci poprvé naživo prohlédnout na autosalonu v Ženevě a předpokládáme, že stejně jako výchozí pětidvéřová verze se do prodejů dostane v květnu. Příplatek bude v tomto případě dozajista vyšší než za pouhou dvojici vrátek k dobru, ale i na jeho konkrétní výši si budeme muset ještě chvíli počkat...


Volkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze - 1 - VW cross up unik 01Volkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze - 2 - VW cross up unik 02Volkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze - 3 - VW cross up unik 02aVolkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze - 4 - VW cross up unik 03Volkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze - 5 - VW cross up unik 04Volkswagen cross up!: venku jsou první fotky sériové verze - 6 - VW cross up unik 05
Toto je sériová podoba Volkswagenu cross up! Podle označení na boku si i v sériové verzi bude říkat cross up! a nikoli up! Cross, jak jsme původně očekávali.

Zdroj: Focus

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše