VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním

Volkswagen je známý modernizacemi, které na první pohled zrovna nepraští do očí a tato obecně vzato není výjimkou. Nový, poněkud pouťový prvek na přídi ji ale nepochybně ozvláštňuje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním

28.9.2020 | Petr Miler

VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním

/

Foto: Volkswagen

Volkswagen je známý modernizacemi, které na první pohled zrovna nepraští do očí a tato obecně vzato není výjimkou. Nový, poněkud pouťový prvek na přídi ji ale nepochybně ozvláštňuje.

Možná jste už zapomněli na to, že Volkswagen v roce 2016 představil na ženevském autosalonu nový sedan zvaný Phideon. Vůz totiž navzdory své evropské premiéře nebyl zacílen na místní publikum a přes některé náznaky opaku se na starý kontinent nikdy nepodíval. Jediným trhem, kde byl a je nabízen, zůstává Čína, kde Volkswagen do loňska prodal přes 55 tisíc exemplářů. To lze vzhledem k třídě a ceně vozu považovat za úspěch a Phideon se slušně prodává i letos, kdy mnozí obyčejnější konkurenti strádají.

Němci ale nehodlají usnout na vavřínech, a tak pro více než pět metrů dlouhý luxusní sedan nachystali facelift. Ten není z ranku rozsáhlých, pár detailů na něm ale zaujme. Na první pohled je patrná zejména přepracovaná čelní maska a na ni navazující nárazník, povšimnout si lze i rozdílů v grafice zadních lamp, nového loga či úpravou označení Phideon pod ním. Co ovšem doslova bije do očí, je pohled na příď vozu stojícího v přítmí. S faceliftem se nejluxusnější VW dočkal světelné linky spojující přední světla, která je oddělena logem. Také to ale svítí a vůz tím dává příslušnost ke značce najevo jako žádný před ním. Svítící loga známe z BMW nebo Mercedesů, u VW jde - pokud víme - v případě oficiálně nabízených prvků o novinku.

Změny lze hledat také ve výbavě, zvláště pak v oblasti litých kol. Nový design mají jak sedmnáctky obouvající pneumatiky o rozměru 225/55, tak i osmnáctky s obutím rozměru 245/45 a devatenáctky osazené černými sudy o rozměru 255/40. Modernější pak má být také interiér, z toho ale vidíme jen velmi málo. I tím spatřeným ovšem VW naznačuje, že luxus na palubě Phideonu nebude nouze - prošívaná kožená zadní sedadla s ventilací, čtyřmístné uspořádání s řadou ovládacích prvků vyhrazených zadním cestujícím, lednička s nápoji... Tady nikomu soudnému špatně nebude.

Nezměněna zůstává technika a motorový prostor. Vůz dále stojí na platformě MLB převzaté od Audi a zákazníci budou moci nadále volit mezi dvoulitrovým čtyřválcem a třílitrovým šestiválcem. První jednotka produkuje 224 koní výkonu a 350 Nm točivého momentu, což stačí ke sprintu na stovku za 8,1 s. Druhá pak dává 299 koní a 440 Nm, s nimiž umí na stovku akcelerovat již za 6,3 sekundy. Maximálka činí 240, resp. 250 km/h.

Na ceny je příliš brzy, i auto jako takové bylo dnes odhaleno poněkud nesměle. Pokud se ale VW bude držet tradice, že s facelifty se ceny příliš nemění, pak počítejme nadále s ciframi začínajícími na 340 tisících yuanech, což je méně než 1,2 milionu Kč. S ohledem na velikost a další parametry vozu slušná nabídka, o prodeji v Evropě ale Němci dále ani neuvažují.


VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním - 1 - VW Phideon 2021 facelift prvni 01VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním - 2 - VW Phideon 2021 facelift prvni 01aVW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním - 3 - VW Phideon 2021 facelift prvni 02VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním - 4 - VW Phideon 2021 facelift prvni 03VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním - 5 - VW Phideon 2021 facelift prvni 04VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním - 6 - VW Phideon 2021 facelift prvni 05VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním - 7 - VW Phideon 2021 facelift prvni 06
Volkswagen Phideon se dočkal faceliftu. Nepatří mezi ty nejviditelnější, svítící linka na jeho přídi se svítícím logem VW je ale nepřehlédnutelnou a u VW dosud nevídanou záležitostí. Foto: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše