VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili

Koncept New Midsize Coupe měl být původně jen designovým cvičením a až v návaznosti na vřelé přijetí zamířit do výroby. Realita je očividně úplně jiná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili

4.5.2014 | Petr Miler | 4 příspěvky

VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Koncept New Midsize Coupe měl být původně jen designovým cvičením a až v návaznosti na vřelé přijetí zamířit do výroby. Realita je očividně úplně jiná.

Minulý týden jsme psali o tom, že i záměrně nerealistická prohlášení výrobců aut patří k zápolení o zákazníky, nejsme si ale jisti, zda příběh obestírající koncept New Midsize Coupe (NMC) od Volkswagenu lze zařadit do této škatulky. Němci totiž při premiéře této studie prohlásili, že jde o čistý koncept, který nemá předznamenávat příchod sériového modelu, ale pouze ukázat pár nápadů, jež VW použije na vozech jiných. Záhy se pak automobilka vytasila s prohlášením, že NMC nakonec do prodeje zamíří s cílem sebrat trochu zákazníků konkurenčnímu Mercedesu CLA.

Také tohle se stává - přijdete s nějakým nápadem, máte s ním určité záměry, zájem zákazníků vás ale donutí je přehodnotit. Ne vždy tedy věříme, že tomu tak je a nejedná se jen o marketingovou frázi mající za cíl naznačit cosi ve smyslu, že „mínění zákazníků je pro nás důležité”, v tomto případě ale slova VW skutečná být mohla. Jenže nebyla.

Záhy se totiž objevily špionážní fotky prakticky nemaskovaného vozu, které nezachycovaly nic jiného než sériovou verzi konceptu NMC. I kdybychom věřili, že u VW vyvíjejí auta tak, jako v Rusku pěstují brambory (večer zasadí, ráno sklidí), těžko bychom mohli mít víru v to, že rozhodnutí o výrobě NMC přišlo až po pekingském autosalonu. Padlo prostě mnohem dříve, Volkswagen jen mlžil a nové snímky z patentového úřadu jsou toho dalším důkazem.

Na těchto obrázcích si můžeme ještě lépe prohlédnout, jak bude produkční varianta New Midsize Coupe vypadat. Není to žádná velká věda, v zásadě se jedná o jen lehce „zkupátkovaný” kompaktní sedan, který u nás známe jako model Jetta, akorát s modernějším střihu. Vizuální rozdíly proti NMC jsou minimální, o registraci designu konceptu ale nejde - podívejte se třeba na kola, výfuky nebo do interiéru, tohle je trochu jiné auto.

Volkswageni se evidentně líbí, jak se na trhu daří Passatu CC alias modelu CC, a tak chce stejný model nabídnout o třídu níže. A nebo prostě jen nechce nechat výrazněji bodovat Mercedes CLA přinejmenším v Číně a touží mít v nabídce něco podobného. Právě v Číně se má totiž odehrát nejen debut NMC, ale i sériového, zatím nepojmenovaného modelu, který by v Evropě či v Americe mohl přijmout označení Jetta CC, za Velkou zdí zřejmě Sagitar CC.

Hovoří se o premiéře již na letošní Guangzhou Auto Show, i to svědčí o tom, že budoucnost tohoto vozu byly nalajnována už dávno. Další detaily budou známy blíže premiéře, ani v případě techniky ale VW zřejmě nemá čím překvapit - čekejme „něco jako v Golfu” a jemu spřízněných modelech...


VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili - 1 - VW Jetta CC seriovy koncept NMC patentove 01VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili - 2 - VW Jetta CC seriovy koncept NMC patentove 02VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili - 3 - VW Jetta CC seriovy koncept NMC patentove 03VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili - 4 - VW Jetta CC seriovy koncept NMC patentove 04VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili - 5 - VW Jetta CC seriovy koncept NMC patentove 05VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili - 6 - VW Jetta CC seriovy koncept NMC patentove 06VW Jetta CC odhalen i patentovými snímky, Němci o konceptu NMC zjevně mlžili - 7 - VW Jetta CC seriovy koncept NMC patentove 07
Toto je sériová verze konceptu VW NMC ze všech stran na poměrně detailních, třebaže ilustrovaných pohledech. U nás by se mohla jednou prodávat jako Jetta CC

Zdroj: Joke For Blog

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.