VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos

Druhá generace německého SUV se ukáže na IAA, do prodeje zamíří ale až v příštím roce i s ovládáním gesty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos

11.6.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Druhá generace německého SUV se ukáže na IAA, do prodeje zamíří ale až v příštím roce i s ovládáním gesty.

Příchod druhé generace Volkswagenu Tiguan je obestřen celou řadou tajemství. Dosud se sice mělo za to, že produkční verze se ukáže v září na autosalonu ve Frankfurtu, nicméně německá automobilka před pár dny přišla s inovací stávajícího provedení. Je tak vskutku otázkou, zda v hesenské metropoli můžeme očekávat nový sériový model či nikoliv. Jisté je ovšem tolik, že druhogenerační Tiguan na domácí motor show chybět nebude, nejspíše však půjde o předprodukční verzi.

Tomuto tvrzení jen nahrává nová sada špionážních snímků, na kterých je německý crossover zahalen do kamufláže od hlavy až k patě. Vývoj tedy zdaleka ještě není u konce, přeci jen finální prototypy již „zdobí“ krycí fólie spíše jen v detailech. Na druhou stranu, druhá generace má projít zásadní změnou vizáže, takže je možné, že maskování zůstane na voze až do konce.

Jisté je, že silueta se již měnit nebude. Povšimnout si tedy můžeme protaženého rozvoru, se kterým je spárován kratší čelní převis. To napomůže většímu prostoru uvnitř, zatím však není jisté, zda se na snímcích nachází pětimístné či sedmimístné provedení. Volkswagen totiž již dříve potvrdil příchod obou, přičemž ta prostornější se mezi nápravami jaksepatří natáhne.

Jelikož verze pro sedm má být odhalena později, nejspíše máme tu čest s pětimístným modelem. Ten dostane zvenčí stejně jako jeho prostornější příbuzný do vínku LEDky vpředu i vzadu, v rámci kabiny se pak dočkáme kvalitnějších materiálů. Mohutnější záď pak naznačuje, že prostornější bude také zavazadlový prostor.

Kromě toho v kuloárech zazněly zmínky o příchodu ovládání za pomocí gest, což jen nahrává teorii, že do Frankfurtu dorazí předprodukční verze. Vůbec prvním modelem Volkswagenu osazeným touto technologií se totiž stane faceliftovaný Golf, který dorazí v příštím roce. Němci tak dozajista neseberou svému bestselleru vítr z plachet.

Po stránce pohonných jednotek můžeme očekávat selekci tříválcových a čtyřválcových agregátů TSI a TDI, se kterými budou spárovány manuální a automatické převodovky. Mimo to má dorazit i plug-in hybridní provedení a zcela mimo místu není ani ryze elektrický model. U obou alternativ však můžeme počítat s ještě pozdějším příchodem.


VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos - 1 - VW Tiguan 2016 nove spy foto 01VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos - 2 - VW Tiguan 2016 nove spy foto 02VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos - 3 - VW Tiguan 2016 nove spy foto 03VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos - 4 - VW Tiguan 2016 nove spy foto 04VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos - 5 - VW Tiguan 2016 nove spy foto 05VW Tiguan 2016 nafocen ve vlastní kůži, představí se vážně ještě letos - 6 - VW Tiguan 2016 nove spy foto 06
Nový Volkswagen Tiguan byl nafocen „ve vlastní kůži“, ochranná kamufláž zmizí již ve Frankfurtu. Zatím však není jisté, zda uvidíme sériový model či předprodukční exemplář

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.