VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli

Nabídka VW se zdá být široce známou - up!, Polo, Golf, Passat, pár SUV a několik specifických modelů k tomu. Realita je taková, ale jen v Evropě, mimo ni Němci nabízí i dost svérázné stroje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli

20.4.2019 | Mirek Mazal

VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nabídka VW se zdá být široce známou - up!, Polo, Golf, Passat, pár SUV a několik specifických modelů k tomu. Realita je taková, ale jen v Evropě, mimo ni Němci nabízí i dost svérázné stroje.

Volkswagen Caminhões e Ônibus může neznalému přijít jako jméno nějaké delikatesy, realita ale nemůže být odlišnější. Jde o firmu spadající do koncernu VAG, která má základnu v brazilském Resende a vyrábí nákladní a užitková vozidla. Aktuálně na trh uvádí novou generaci náklaďáku Constellation.

Automobil s pohonem všech kol vyvíjeli inženýři přímo pro tropické podmínky Jižní Ameriky. Vzhledem k obtížné sjízdnosti většiny brazilských komunikací asi nepřekvapí, že praktický stroj pro off-roadové ježdění VW v Brazílii nabízel už dříve, ovšem ve starších provedeních.

Jeho podvozky jsou známé hlavně brazilské armádě, která kvůli obtížné průchodnosti většiny nezpevněných cest používá Constellation už zhruba patnáct let. Za tu dobu se do maskovaného zbarvení zahalilo na čtyři tisíce vozů.

Nová generace zdědila nenáročný design s jednoduchou kabinou. Drobné inovace vzhledu ustoupily mnohem důležitější spolehlivosti použité techniky. Přední náprava je stavěna k překonávání přírodních překážek různého charakteru, vysoké pružení poskytuje světlou výšku až 36 centimetrů nad zemí.

Dieselové motory Cummins nahradily 186koňové jednotky MAN z koncernové produkce, stejného původu je automatické převodové ústrojí. Tlačítkem na palubní desce je možné aktivovat uzávěrku zadního diferenciálu. Nenáročné technologie s absencí kilometrů drátů elektroniky nezapře určení pro specifický trh s minimálními možnostmi profesionálního servisu.

Těžká nákladní vozidla Constellation jsou na starém kontinentu prakticky neznámá, právě proto jsme se o nich chtěli zmínit. Úplně neviditelná tu ale také nejsou - v Evropě se poprvé ukázala v rámci Evropského poháru FIA tahačů jako náplň doprovodného programu v roce 2006. Jestli sem Němci někdy přivezou i novou generaci, ukáže až čas.


VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 1 - Volkswagen Constellation foto prvni 01VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 2 - Volkswagen Constellation foto prvni 02VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 3 - Volkswagen Constellation foto prvni 03VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 4 - Volkswagen Constellation foto prvni 04VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 5 - Volkswagen Constellation foto prvni 05VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 6 - Volkswagen Constellation foto prvni 06VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 7 - Volkswagen Constellation foto prvni 07VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 8 - Volkswagen Constellation foto prvni 08
Největší Volkswageny se vyrábí v Brazílii...

VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 9 - Volkswagen Constellation foto prvni 09VW začal prodávat novou generaci modelu, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli - 10 - Volkswagen Constellation foto prvni 10
Používají je i vojáci, které jistě nemine několik nových kusů s modernizovanou technikou

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše